REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Trump: ludzie są zmęczeni słuchaniem Fauciego

Prezydent Trump: ludzie są zmęczeni słuchaniem Fauciego

-

Prezydent Donald Trump ocenił w poniedziałek, że “ludzie są zmęczeni Covidem-19” oraz słuchaniem głównego epidemiologa kraju Anthony’ego Fauciego i “wszystkich tych idiotów, którzy nie mieli racji”. Słowa te wypowiedział w rozmowie kampanijnej z jego sztabowcami.

O często występującym w mediach Faucim powiedział: “Za każdym razem, jak idzie do telewizji, to jest bomba. Ale większą bombą będzie, jak go wyrzucę. Fauci to katastrofa. Gdybym go słuchał, to mielibyśmy 500 tys. zgonów”.

Trump wiedział, że jego rozmowie przysłuchują się dziennikarze. “Jeśli słucha tego jakiś reporter, to podajcie to tak, jak powiedziałem. Nic mnie to nie obchodzi” – stwierdził.

Ubiegający się o reelekcję prezydent regularnie wypomina Fauciemu, że ten na początku roku nie był zwolennikiem nałożenia ograniczeń na podróże z Chin. Epidemiolog potem chwalił prezydenta, że ten jednak zdecydował się na taki krok.

Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, a zarazem doradca Białego Domu w sprawach epidemii, mówił niedawno, że nie jest zaskoczony tym, że Trump zakaził się koronawirusem. Narzekał także, że Biały Dom wprowadził ograniczenia na niektóre jego telewizyjne wystąpienia.

Zarzuty te odrzuciła rzeczniczka Białego Domu Alyssa Farah. “Ciężko jest włączyć telewizor i nie widzieć go (Fauciego). A my z pewnością nie próbujemy go powstrzymać przed dzieleniem się ważnymi informacjami z opinią publiczną” – dodała.

W ciągu ostatniej doby w USA zarejestrowano 48 210 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a z powodu Covid-19 zmarło w tym czasie 388 osób. Poinformował o tym na swej stronie w poniedziałek wieczorem Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Zgodnie z szacunkami amerykańskiej uczelni od wybuchu epidemii w USA zdiagnozowano łącznie 8 mln 208 831 przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 220 088.

Dyrektor Krajowego Instytutu ds. Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci przewiduje, że w listopadzie lub grudniu, będzie mógł powiedzieć czy niektóre potencjalne szczepionki COVID-19 są bezpieczne i skuteczne. Wyraził zaufanie co do kompetencji amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) w sprawie ich oceny.

Zdaniem epidemiologa, gdyby udowodniono, że szczepionki, które obecnie przechodzą badania kliniczne, są bezpieczne i skuteczne, mogłyby być w USA szeroko dostępne od kwietnia. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks