REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Trump: Konflikt handlowy z Chinami był konieczny

Prezydent Trump: Konflikt handlowy z Chinami był konieczny

-

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział we wtorek, że obecny konflikt USA z Chinami w sprawie handlu był konieczny. Dodał, że Chiny nadal chcą zawrzeć umowę.

„Ktoś musiał zabrać się za Chiny” – powiedział Trump dziennikarzom podczas wizyty w Białym Domu prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa.

REKLAMA

„Nadszedł czas, czy będzie to dobre dla naszego kraju, czy złe dla naszego kraju w perspektywie krótkoterminowej. W dłuższej perspektywie konieczne jest, aby ktoś to zrobił” – oświadczył.

Zdaniem Trumpa konfrontacja z Chinami była konieczna, nawet jeśli na krótką metę była niekorzystna dla gospodarki USA, ponieważ Pekin od dziesięcioleci oszukiwał Waszyngton.

„Chiny oszukują nasz kraj od ponad 25 lat, a nawet dłużej” – powiedział.

Obawy dotyczące możliwej recesji w USA rozchwiały w ubiegłym tygodniu rynki finansowe i zaczęły budzić zaniepokojenie urzędników administracji Trumpa, czy gospodarka wytrzyma podczas wyborów prezydenckich w listopadzie 2020 r. Obawy spowodowały, że w ubiegłą środę trzy główne amerykańskie indeksy giełdowe straciły po ok. 3 proc., choć do piątku odrobiły już straty w związku z oczekiwaniami, że Europejski Bank Centralny obniży stopy procentowe.

W niedzielę Demokraci argumentowali, że polityka handlowa Trumpa stanowi poważne krótkoterminowe ryzyko.

Tego samego dnia główny doradca ekonomiczny prezydenta Larry Kudlow zapewnił, że mimo rozchwianych nastrojów na giełdach nie widzi niebezpieczeństwa recesji, a wojna handlowa z Chinami nie szkodzi amerykańskiej gospodarce.

Trump, który będzie się ubiegać o reelekcję, kolejny raz rozwiał lęki przed recesją. Powiedział: „do recesji nam daleko”.

Plany taryfowe Trumpa wstrząsnęły światowymi rynkami i jeszcze bardziej oburzyły inwestorów w czasie, gdy spór handlowy między dwiema największymi gospodarkami świata ciągnie się już drugi rok bez widoków na zakończenie.(PAP)

fot.Andrew Harrer/POOL/EPA-EFE/Shutterstock

REKLAMA

2114887019 views

REKLAMA

2114887251 views

REKLAMA

REKLAMA

2116683641 views

REKLAMA

2114887391 views

REKLAMA

2114887490 views

REKLAMA

2114887598 views