REKLAMA

2129244409 views

REKLAMA

2129244408 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent spotkał się z doradcami ds.bezpieczeństwa

Prezydent spotkał się z doradcami ds.bezpieczeństwa

-

Najwyżsi doradcy prezydenta USA Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa omawiali w sobotę “potencjalne zagrożenia na Półwyspie Arabskim lub z niego pochodzące” – podał Biały Dom.

W ataku na konsulat w Bengazi zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador USA w Libii Christopher Stevens fot.Mustafa El-Shridi/ PAP/EPA I
W ataku na konsulat w Bengazi zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador USA w Libii Christopher Stevens
fot.Mustafa El-Shridi/ PAP/EPA I

REKLAMA

“Po południu doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice przewodniczyła posiedzeniu doradców (Principals Comittee) w celu dalszej oceny sytuacji i kolejnych działań” – głosi oświadczenie.

Wśród uczestników spotkania był sekretarz stanu John Kerry oraz minister obrony Chuck Hagel. W skład Principals Committee wchodzą najwyżsi urzędnicy państwowi.

“W ostatnim tygodniu prezydent był regularnie informowany o wszystkich aspektach potencjalnego zagrożenia i działań, jakie w związku z tym podejmujemy” – poinformował Biały Dom.

W piątek Departament Stanu ogłosił, że ze względu na niesprecyzowane bliżej zagrożenie w niedzielę 4 sierpnia USA zamkną część swoich ambasad i konsulatów, przeważnie na Bliskim Wschodzie. Zamknięte zostaną te placówki dyplomatyczne, które normalnie są w niedzielę otwarte. Dotyczy to ambasad i konsulatów w krajach muzułmańskich, w których niedziela jest dniem pracy.

Według rzeczniczki resortu Departament Stanu “uzyskał dostęp do informacji, które spowodowały te uprzedzające posunięcia, podyktowane ostrożnością”.

W rezultacie ataku z 11 września ub. r. na amerykański konsulat w Bengazi (Libia) zginął ambasador USA Christopher Stevens i trzech innych Amerykanów.

(PAP)

 

 

 

3 KOMENTARZE

  1. Dziekuje ci boski zszokowany,ze w kilku slowach(ilez w nich tresciwych sformulowan)zdekonspirowales Baraka Obame jego administracje,amatorszczyzne i niekompetencje.Narodzil sie nam talent komentatora (nie mylic z komediantem) politycznego na miare Candy Crowleya, Johna Kinga, Soledada O’Briena, Dennisa Millera. Tak dalej trzymac. Wszystko zmierza ku „najlepszemu”.

REKLAMA

2121557223 views

REKLAMA

REKLAMA

2121557243 views

REKLAMA

REKLAMA

2123353563 views

REKLAMA

2121557254 views

REKLAMA

2121557263 views

REKLAMA

2121557267 views