REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent podpisał budżet na 2014 rok

Prezydent podpisał budżet na 2014 rok

-

Prezydent USA Barack Obama podpisął w piątek budżet na rok fiskalny 2014, który kończy się 30 września. Ustawa, zatwierdzona przez obie izby Kongresu, przewiduje wydatki państwa na poziomie 1,1 bln dolarów.

Prezydent podpisal udżet na rok 2014 fot. PAP/EPA
Prezydent podpisal udżet na rok 2014 fot. Aude Guerrucci  PAP/EPA

REKLAMA

Obama podpisał ustawę budżetową na dzień przed upłynięciem finansowania rządu przez poprzedni budżet, czyli przed sobotą.

Ustawa ma charakter kompromisowy i przewiduje wydatki na poziomie niższym niż proponował prezydent, ale wyższym niż początkowo domagali się Republikanie.

Nowy budżet ogranicza możliwości automatycznych cięć w wydatkach w wypadku przekroczenia określonego limitu zadłużenia. Cięcia te doprowadziły jesienią ub. roku do impasu między Republikanami i Demokratami w Kongresie i do paraliżu rządu i agend federalnych, który trwał 16 dni.

Ustawa budżetowa na 2014 rok jest konsekwencją osiągniętego w grudniu w Kongresie dwuletniego porozumienia budżetowego, teraz rozpisanego na konkretne agencje rządowe. Przewiduje, że wydatki urzędów federalnych do końca roku budżetowego wyniosą 1,1 bln dolarów. Oznacza to wzrost w porównaniu z budżetem na rok 2013, który określał wydatki na poziomie 998 mld dolarów.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks