REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Meksyku i wiceprezydent Harris rozmawiali o nielegalnej imigracji

Prezydent Meksyku i wiceprezydent Harris rozmawiali o nielegalnej imigracji

-

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador i wiceprezydent Kamala Harris rozmawiali w środę telefonicznie o przyczynach skoku nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych z Ameryki Środkowej.

Gwałtowny wzrost nielegalnej imigracji na granicy amerykańsko-meksykańskiej stanowi jedno z największych wyzwań politycznych dla nowej administracji prezydenta Joe Bidena.

REKLAMA

Lopez Obrador wysłał wojsko i policję, aby powstrzymać napływ ludzi z Ameryki Środkowej do Stanów Zjednoczonych, a podczas rozmowy Kamala Harris podziękowała mu za współpracę w kwestiach imigracyjnych- informuje Biały Dom w wydanym po rozmowie oświadczeniu.

Politycy „zgodzili się kontynuować współpracę, aby zająć się podstawowymi przyczynami migracji z krajów Trójkąta Północnego Salwadoru, Gwatemali i Hondurasu – w tym ubóstwem, przemocą i brakiem możliwości ekonomicznych” – czytamy w oświadczeniu.

Harris, którą Biden w ubiegłym miesiącu wyznaczył do kierowania polityką Stanów Zjednoczonych na wyzwanie imigracyjne, poinformowała Lopeza Obradora o amerykańskich „wysiłkach na rzecz zwiększenia pomocy humanitarnej w regionie Trójkąta Północnego”, dodano w oświadczeniu.

Ze swojej strony prezydent Meksyku stwierdził w oświadczeniu, że wyzwanie obejmuje dyskusję na temat „promowania uporządkowanej, bezpiecznej i regularnej imigracji”, a także ochrony nieletnich.

„Z naszej strony jesteśmy gotowi połączyć siły w walce z przemytem ludzi i ochroną praw człowieka, zwłaszcza dziewcząt i chłopców” – napisał Lopez Obrador na Twitterze po rozmowie z wiceprezydent Kamalą Harris.

Obie strony uzgodniły również, że zintensyfikują współpracę w celu zwalczania przemytu i handlu ludźmi.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Jak można dyskutować o przyczynach czegoś co dla myślących ludzi jest oczywiste. Wzrost nielegalnej imigracji do USA nastąpił na osobiste zaproszenie ówczesnego kandydata na prezydenta i obecnie prezydenta J.Bidena. To on osobiście ponosi odpowiedzialność za tragedie dzieci, gwałty na kobietach i na nieletnich. Można powiedzieć, że J.Biden swoimi decyzjami przyczynił się do znacznego wzrostu dochodów gangów meksykańskich, które szmuglują ludzi do granicy i ułatwiają jej przekroczenie.

REKLAMA

2129124818 views

REKLAMA

REKLAMA

2129124833 views

REKLAMA

REKLAMA

2130921153 views

REKLAMA

2129124843 views

REKLAMA

2129124846 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129124850 views