REKLAMA

2130090631 views

REKLAMA

2130090630 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent elekt Joe Biden przesłał list do prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent elekt Joe Biden przesłał list do prezydenta Andrzeja Dudy

-

Liczymy na współpracę z Panem w mierzeniu się z problemami, które stoją przed naszymi krajami i narodami – napisał prezydent elekt Joe Biden w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

List Bidena, będący odpowiedzią na wcześniejszy list gratulacyjny prezydenta Andrzeja Dudy, opublikował w czwartek na Twitterze szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

REKLAMA

“Szanowny Prezydencie! Dziękuję za Pańskie miłe słowa i życzenia. Żałuję, że do tej pory nie mieliśmy okazji skontaktować się telefonicznie” – napisał prezydent-elekt USA Joe Biden do prezydenta Andrzeja Dudy.

“Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że zostałem wybrany kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych i rozumiem, jak wiele pracy jest przed nami” – podkreślił prezydent-elekt USA.

“Wiceprezydent Harris i ja obejmiemy urząd w czasach wielkich światowych wyzwań – od koronawirusa do zmian klimatycznych – które przekraczają granice i wymagają międzynarodowego współdziałania” – zaznaczył Biden.

“Liczymy na współpracę z Panem i polskim rządem w mierzeniu się z problemami, które stoją przed naszymi krajami i narodami” – podkreślił prezydent-elekt. “Jeszcze raz dziękuję, Prezydencie. Liczę na przyszłe rozmowy” – podkreślił Biden kończąc swój list do prezydenta Dudy.

W połowie grudnia prezydent Duda napisał list gratulacyjny do prezydenta-elekta USA Joe Bidena. “Po zakończonym głosowaniu Kolegium Elektorów, chciałbym pogratulować Panu pomyślnego wyniku wyborczego i życzyć bardzo udanej kadencji jako 46. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Relacje pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi są doskonałym przykładem tego, czym jest prawdziwe Partnerstwo Strategiczne i jakie cele można osiągnąć działając wspólnie” – napisał prezydent Duda do Bidena.

Duda podkreślił, że “nasze Państwa i Narody podzielają te same ideały i wartości, których sednem są niewątpliwie wolność, sprawiedliwość, demokracja i prymat prawa międzynarodowego”. “Na nich zbudowaliśmy mocne fundamenty naszej dwustronnej współpracy, która jeszcze nigdy nie była tak silna i wzajemnie korzystna. W ramach Polsko-Amerykańskiego Dialogu Strategicznego poszerzyliśmy partnerstwo w kluczowych obszarach, takich jak bezpieczeństwo i obronność, współpraca gospodarcza i innowacyjność” – zaznaczył polski prezydent.

W połowie grudnia Kolegium Elektorów wybrało na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Demokratę Joe Bidena, a Kamalę Harris na wiceprezydenta. Ich zaprzysiężenie odbędzie się 20 stycznia 2021 r. (PAP)

REKLAMA

2126197111 views

REKLAMA

REKLAMA

2126197128 views

REKLAMA

REKLAMA

2127993448 views

REKLAMA

2126197138 views

REKLAMA

2126197142 views

REKLAMA

2126197146 views