REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Duda skierował depeszę gratulacyjną do prezydenta Trumpa z okazji Dnia Niepodległości

Prezydent Duda skierował depeszę gratulacyjną do prezydenta Trumpa z okazji Dnia Niepodległości

-


Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły – napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej do prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji Święta Narodowego USA.

“Z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pańskie ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego” – napisał polski prezydent w depeszy skierowanej do amerykańskiego przywódcy w dniu Święta Niepodległości USA.

REKLAMA

Treść depeszy opublikowała Kancelaria Prezydenta RP na stronie internetowej.

“Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły. Potwierdzeniem tego były treść i intensywny kalendarz naszych spotkań” – podkreślił polski prezydent. Dodał, że każda przeprowadzona przez między nim a prezydentem Trumpem rozmowa przynosiła wymierne korzyści Polsce i USA, pieczętując wiążące oba państwa partnerstwo strategiczne.

“Panie Prezydencie, bieżący rok jest rokiem szczególnym także z uwagi na trwający w Polsce i Stanach Zjednoczonych cykl wyborczy. Życzę Panu wytrwałości w prowadzeniu trudnej i ze wszech miar nietypowej kampanii prezydenckiej” – napisał Duda.

Wyraził przekonanie, że oba nasze państwa będą nadal pogłębiać strategiczne partnerstwo i relacje dwustronne. “Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, jeszcze raz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla Pana i wszystkich Amerykanów” – czytamy w depeszy.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks