REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Donald Trump złożył wieniec na cmentarzu w Arlington

Prezydent Donald Trump złożył wieniec na cmentarzu w Arlington

-

W Dzień Weterana prezydent USA Donald Trump złożył wieniec na cmentarzu wojskowym w Arlington pod Waszyngtonem. Prezydent po raz pierwszy pokazał się publicznie od sześciu dni.

Przy wojskowej asyście przywódca USA w towarzystwie wiceprezydenta Mike’a Pence’a oddał w środę na cmentarzu narodowym hołd weteranom służącym na przestrzeni lat w wojsku Stanów Zjednoczonych. Po odsłuchaniu amerykańskiego hymnu złożył wieniec.

Było to pierwsze publicznie wystąpienie prezydenta USA od szczęściu dni, Trump w trakcie swojego 45-minutowego wyjazdu z Białego Domu nie rozmawiał z mediami.

Obóz prezydenta zapewnia, że po wyborach jest on skoncentrowany nie tylko na kwestiach prawnych związanych z przeliczaniem głosów.

Prezydent-elekt Joe Biden wraz z małżonką Jill Biden w Dzień Weteranów odwiedzili Filadelfię, gdzie złożyli wieniec pod Pomnikiem Weteranów Wojny w Korei.

Dzień Weteranów to święto mające na celu uhonorowanie weteranów służących w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Obchodzone jest w rocznicę zawarcia rozejmu po I wojnie światowej i poświęcone pamięci wszystkich weteranów, żywych i zmarłych, którzy brali bądź wciąż biorą udział w różnych misjach. To w USA dzień wolnym od pracy.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks