REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Donald Trump zarzuca demokratom hipokryzję

Prezydent Donald Trump zarzuca demokratom hipokryzję

-

Chuck Schumer  fot.Michael Reynolds/EPA
Chuck Schumer fot.Michael Reynolds/EPA

Prezydent Trump zarzucił w piątek na Twitterze hipokryzję przywódcom Demokratów w Kongresie. Rozpoczął tę potyczkę po tym jak dziennik „The Washington Post” oskarżył jego ministra sprawiedliwości o to, że zataił swoje spotkania z ambasadorem Rosji.

Trump na Twitterze argumentował, że Demokraci także spotykali się z „przedstawicielami Rosji”. Niezrażony nasilającymi się apelami Demokratów o ustąpienie Jeffa Sessionsa ze stanowiska ministra sprawiedliwości, w piątek opublikował na Twitterze zdjęcia czołowych Demokratów z „przedstawicielami władz rosyjskich”. Na jednym zdjęciu, jakie Trump dołączył do swojego tweeta, senator Charles Schumer, przywódca mniejszości demokratycznej, Demokrata ze stanu Nowy Jork, je amerykańskie pączki z prezydentem Władimirem Putinem.

REKLAMA

„Powinniśmy natychmiast rozpocząć dochodzenie w sprawie powiązań senatora Schumera z Rosją i Putinem. Totalny hipokryta!…” – pisał amerykański prezydent.

Schumer odpowiedział Trumpowi także na Tweeterze. Wyjaśnił, że jego zdjęcie z Putinem pochodzi z 2003 roku, zaproponował publiczną rozmowę pod przysięgą o swoich związkach z Putinem i spytał Trumpa, czy on i jego otoczenie przyjmuje jego warunki.

W kilkanaście godzin później Trump wysłał kolejnego tweeta, tym razem ze zdjęciem Nancy Pelosi, przywódczyni Demokratów w Izbie Reprezentantów. Na zdjęciu Pelosi, która w przeszłości utrzymywała (tak jak Sessions), że nigdy nie rozmawiała z rosyjskim ambasadorem Sergiejem Kislakiem, siedzi za stołem dwa krzesła od Kislaka.

„Niniejszym domagam się drugiego dochodzenia” – napisał Trump.

Rzecznik Pelosi, wyjaśnił, że Pelosi mówiąc, że „nigdy nie miała spotkania z Kislakiem”, miała na myśli to, że nie spotkała się z nim indywidualnie.

Pikanterii rewelacjom znajdującego się na „czarnej liście Trumpa” dziennika „The Washington Post”, dodaje fakt, że Kislak, ambasador Rosji w USA, jest coraz częściej określany w amerykańskich mediach nie tylko jako czołowy dyplomata Federacji Rosyjskiej, ale także jako czołowy szpieg Moskwy, zajmujący się pozyskiwaniem agentów rosyjskiego wywiadu w Stanach Zjednoczonych.

Rozbieżności w wypowiedziach Sessiona, pierwszego senatora z Partii Republikańskiej, który poparł nominację Donalda Trumpa na prezydenta, dominują w amerykańskich mediach już od kilku dni i coraz częściej zaczynają przesłaniać inne sprawy.

Demokraci na czele z Pelosi wskazują, że nie ma nic zdrożnego w spotkaniach z rosyjskim dyplomatą, jednak zatajenie takich spotkań w zeznaniach składanych pod przysięgą, szczególnie przez ministra sprawiedliwości, jest przestępstwem.

Republikanie, a w wśród nich komentator sieci telewizyjnej Fox News Bill O’Really, argumentują, że Demokraci starają się zemścić za swoją przegraną w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich.

„Jednak ta coraz bardziej partyjna potyczka, zdaniem O’Really’ego, nie powinna powstrzymywać Amerykanów przed próbą znalezienia odpowiedzi na podstawowe pytanie: Czy i w jakim stopniu Rosja próbowała wpłynąć na wynik ubiegłorocznych wyborów prezydenckich”.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

 

REKLAMA

2097961206 views

REKLAMA

REKLAMA

2097961439 views

REKLAMA

2099757831 views

REKLAMA

2097961582 views

REKLAMA

2097961683 views

REKLAMA

2097961793 views