REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent do Polonii: prosimy o wsparcie w ważnych sprawach, byśmy mogli pogłębiać...

Prezydent do Polonii: prosimy o wsparcie w ważnych sprawach, byśmy mogli pogłębiać współpracę z USA

-

Prosimy o wsparcie w Ameryce w tych wszystkich ważnych dla Polski politycznych sprawach po to, żebyśmy mogli pogłębiać współpracę ze Stanami Zjednoczonymi – zaapelował w środę w Waszyngtonie do Polonii prezydent Andrzej Duda.

Podczas spotkania z dziennikarzami poprzedzającego wizytę w Białym Domu prezydent pozdrowił Polonię i podziękował jej za “godne reprezentowanie społeczeństwa i narodu w Stanach Zjednoczonych” i za to, że są “lojalnymi obywatelami Stanów Zjednoczonych”.

“Byłem wczoraj w Poroninie i miałem spotkanie z Podhalanami. Tam kiedy powiedziałem, że dosłownie zaraz się wybieram za +wielką wodę+ to mnóstwo uścisków i pozdrowień kazano mi tutaj przywieźć, więc je przywożę i przekazuję wszystkim” – powiedział Duda.

REKLAMA

Prezydent zaapelował do Polaków mieszkających w USA, aby “zawsze pamiętali o swojej ojczyźnie” i wspierali Polskę “wszędzie tam, gdzie mogą”. “Zresztą nie zawiedliśmy się na nich nigdy. Wspierali nas wtedy, kiedy aspirowaliśmy do Sojuszu Północnoatlantyckiego. To wsparcie – zwłaszcza Polonii amerykańskiej – było bardzo widoczne i doskonale je pamiętamy” – powiedział prezydent.

Podziękował również za wsparcie w staraniach o obecność wojsk NATO na terenie Polski. “Prosimy o wsparcie w Ameryce w tych wszystkich ważnych dla Polski politycznych sprawach po to, żebyśmy tę współpracę ze Stanami Zjednoczonymi mogli pogłębiać” – powiedział Duda.

Wyraził także satysfakcję, że “teraz znajomi i krewni, którzy przyjeżdżają do Polonii i Polaków mieszkających w USA nie muszą już uzyskiwać wiz”. “Mamy ruch bezwizowy dla Polaków pomiędzy USA a Polską, co wydaje mi się taką okolicznością bardzo miłą i pogłębiającą naszą relację” – stwierdził prezydent. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks