REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent cofnął poświadczenie bezpieczeństwa b. dyrektorowi CIA

Prezydent cofnął poświadczenie bezpieczeństwa b. dyrektorowi CIA

-

Prezydent Donald Trump cofnął byłemu dyrektorowi CIA (z czasów administracji Baracka Obamy) Johnowi Brennanowi poświadczenie bezpieczeństwa, umożliwiającego dostęp do informacji objętych klauzulą tajności – poinformował w środę Biały Dom.

Brennan jest zdeklarowanym krytykiem Trumpa. Często występuje w telewizji, krytykując zwłaszcza politykę zagraniczną prezydenta. Jego postawę podczas wspólnej konferencji z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem w Finlandii uznał publicznie za “ni mniej, ni więcej niż zdradziecką”.

REKLAMA

Trump ogłosił swą decyzję w oświadczeniu, odczytanym przez rzeczniczkę Białego Domu Sarah Huckabee Sanders.

Sanders zarzuciła Brennanowi, że wykorzystuje ostatnio swój status byłego wysokiego rangą urzędnika z dostępem do tajnych informacji do stawiania “serii bezpodstawnych i oburzających zarzutów” dotyczących obecnej administracji.

Sanders powiedziała, że weryfikowane są obecnie poświadczenia bezpieczeństwa innych, obecnych i byłych, urzędników. Dotyczy to m.in. byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya, byłego dyrektora wywiadu Jamesa Clappera, doradczyni Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice, byłego dyrektora Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Michaela Hydena i zastępcy dyrektora FBI Andrew McCabe’a, zwolnionego w marcu br. Reuters podkreśla, że wszyscy oni krytykują Trumpa.

Agencja Associated Press pisze, że zdaniem ekspertów pozbawienie kogoś poświadczenia bezpieczeństwa w reakcji na publiczną krytykę byłoby “bezprecedensowym upolitycznieniem” procedury przyznawania takich poświadczeń.

AP zwraca uwagę, że byli dyrektorzy CIA i inni wysocy rangą byli urzędnicy zwykle mogą zachować poświadczenia bezpieczeństwa, przynajmniej przez pewien czas, aby mogli doradzać swoim następcom bądź objąć niektóre stanowiska.(PAP)

Na zdjęciu: John Brennan

fot.SHAWN THEW/EPA/REX/Shutterstock

6 KOMENTARZE

    • “Powinien to zrobić w stosunku do większej ilości osób z byłej administracji. I tak kara jest za łagodna w stosunku do tego co zrobili”
      Co zrobili?

    • Jesli czysci bagno to powinien zaczac od swojej rodziny ktora jest upaprana w tym bagnie.
      a pozniej zrezygnowac z urzedu i oddac sie w rece sledczych.

REKLAMA

2117693872 views

REKLAMA

2117694025 views

REKLAMA

REKLAMA

2119490388 views

REKLAMA

2117694117 views

REKLAMA

2117694192 views

Route 66

Ilość węglowodanów w posiłku

Wybieramy ogrzewanie do domu

Zabezpieczenia przepięciowe do domu

REKLAMA

2117694265 views