REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Biden: wycofanie się Turcji z konwencji stambulskiej głęboko rozczarowujące

Prezydent Biden: wycofanie się Turcji z konwencji stambulskiej głęboko rozczarowujące

-

Prezydent Joe Biden ocenił w niedzielę, że “nagłe i nieuzasadnione” wycofanie się Turcji z konwencji stambulskiej, międzynarodowego porozumienia mającego na celu ochronę kobiet przed przemocą, jest “głęboko rozczarowujące”.

“Nagłe i nieuzasadnione wycofanie się Turcji z Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, znanej lepiej jako konwencja stambulska, jest głęboko rozczarowujące” – oświadczył prezydent Biden.

REKLAMA

“Na całym świecie obserwujemy wzrost liczby przypadków przemocy domowej, w tym doniesień o rosnącej liczbie zabójstw kobiet w Turcji, pierwszym kraju, który podpisał konwencję. Kraje powinny pracować nad wzmocnieniem i odnowieniem swoich zobowiązań do położenia kresu przemocy wobec kobiet, a nie odrzucać międzynarodowe traktaty, których celem jest ochrona kobiet i pociąganie sprawców do odpowiedzialności” – dodał prezydent USA.

“To przygnębiający krok wstecz dla międzynarodowego ruchu na rzecz położenia kresu przemocy wobec kobiet na całym świecie” – ocenił.

Biden zauważył też, że “przemoc na tle płciowym jest plagą, która dotyka każdy naród w każdym zakątku świata”. “Musimy zrobić więcej, aby stworzyć społeczeństwa, w których kobiety mogą żyć bez przemocy” – podsumował.

W sobotę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan dekretem unieważnił akt ratyfikacji konwencji.

Konwencja Rady Europy z 2011 roku o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, tzw. konwencja stambulska, ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji; oparta jest na idei, że istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem, a walka ze stereotypami i dyskryminacją sprawiają, że przeciwdziałanie przemocy jest skuteczniejsze. (PAP)

REKLAMA

2128890791 views

REKLAMA

REKLAMA

2128890807 views

REKLAMA

REKLAMA

2130687127 views

REKLAMA

2128890817 views

REKLAMA

2128890821 views

REKLAMA

2128890825 views