REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Biden: wsparcie Amerykanów dla Ukrainy się nie zachwieje

Prezydent Biden: wsparcie Amerykanów dla Ukrainy się nie zachwieje

-

Wsparcie Amerykanów dla Ukrainy się nie zachwieje, zawsze będziemy wspierać demokracje – oświadczył w czwartek prezydent USA Joe Biden w przemówieniu do nowych absolwentów Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs. Zasugerował, że przegrana Ukrainy może zagrozić całej Europie Wschodniej.

„Duch wolności Ukraińców nigdy nie zostanie przełamany. Oni są niesamowici. Zwykłe kobiety i mężczyźni walczący, dający swoje życie za swój kraj i swoje rodziny. Wsparcie Amerykanów dla Ukrainy nigdy się nie zachwieje. Zawsze stajemy po stronie demokracji – zawsze” – mówił Biden w przemówieniu podczas ceremonii rozdania dyplomów absolwentom Air Force Academy w Colorado Springs.

REKLAMA

„Proszę was, byście pomyśleli: co stanie się, jeśli się zachwiejemy i Ukraina upadnie? Co się stanie z Białorusią? Co z resztą Europy Wschodniej?” – dodał prezydent. Zaznaczył też, że wbrew nadziejom Putina, NATO jest zjednoczone we wsparciu Ukrainy i obiecał, że do Sojuszu wkrótce dołączy też Szwecja.

Biden powtórzył swoją wielokrotnie powtarzaną tezę, że świat stoi w punkcie zwrotnym historii, wskazując na rosnącą potęgę Chin i transformacyjne technologie takie jak sztuczna inteligencja, która – zdaniem naukowców, z którymi miał rozmawiać – może przerosnąć ludzki rozum.

Mówiąc o Chinach, zaznaczył, że USA nie chcą konfliktu, ale zamierzają z nimi rywalizować, sprzeciwiać się szkodliwym praktykom handlowym i zabiegać o swoje interesy, w tym budując koalicję partnerów w regionie i poza nim.

„Te państwa nie zawsze się z nami zgadzają, ale chcą z nami współpracować. Wybierają nas nie z powodu gróźb, czy przymusu, lecz z powodu wspólnego interesu, do którego dążymy, by uczynić świat lepszym i bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich” – powiedział prezydent.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2094044056 views

REKLAMA

REKLAMA

2094044340 views

REKLAMA

2095840789 views

REKLAMA

2094044590 views

REKLAMA

2094044728 views

REKLAMA

2094044869 views