REKLAMA

2115230969 views

REKLAMA

2115230968 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Biden spotka się z papieżem Franciszkiem 29 października

Prezydent Biden spotka się z papieżem Franciszkiem 29 października

-

Biały Dom poinformował w czwartek, że papież Franciszek spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem w Watykanie 29 października. Tematem rozmów będą m.in. pandemia Covid-19 i walka ze zmianami klimatycznymi.

Jak przekazała w oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, do audiencji dojdzie w przeddzień szczytu G20 w Rzymie.

REKLAMA

Biden i papież będą rozmawiać na temat “współpracy w wysiłkach opartych na poszanowaniu fundamentalnej godności człowieka, w tym dotyczących zakończenia pandemii Covid-19, walki z kryzysem klimatycznym i opieki nad ubogimi”.

Będzie to pierwsze spotkanie obu przywódców od czasu objęcia prezydentury przez Bidena. Biden to drugi w historii prezydent USA, który jest katolikiem, choć jego relacje z Kościołem w Stanach Zjednoczonych są skomplikowane. W czerwcu amerykański episkopat – wbrew ostrzeżeniom Watykanu – zagłosował nad stworzeniem dokumentu, który miałby “wyjaśnić”, czy katoliccy politycy opowiadający się za prawem do aborcji – tacy jak Biden – powinni przyjmować komunię św.

Audiencja w Watykanie będzie pierwszym punktem wizyty prezydenta USA w Europie. 30 i 31 października Biden będzie uczestniczył w rzymskim szczycie przywódców G20, zaś w dniach 1-2 listopada weźmie udział w oenzetowskiej konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow, w Szkocji.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Walka z Covid, godność człowieka, zmiany klimatu, walka z ubóstwem-to są tematy o których będą rozmawiać Biden i papież. Wniosek może być tylko jeden. Franciszek ma bardzo stronnicze i niekompetentne otoczenie, które nie informuje go o istotnych problemach. Prawdopodobnie są to ludzie pokroju amerykańskiego jezuity J.Martina. Papież nie wie co dzieje się w USA. Biden popiera nielimitowaną aborcję przez całe 9 miesięcy jako kontrolę urodzin i chce zmusić wszystkich Amerykanów do płacenia za ten haniebny proceder. Otworzył południową granicę USA i zaprosił cały świat do nielegalnej imigracji do USA, co jest przyczyną tragedii setek tysięcy ludzi (morderstwa, gwałty, porwania). Jest to także przyczyną tragedii wielu dzieci, które są wykorzystywane do przekraczania granicy, uzyskania azylu i później porzucane. Biden i jego otoczenie chcą wprowadzić kontrolę rządu nad całą gospodarką czyli chcą ustroju totalitarnego w stylu komuno-faszystowskim. Będzie to przyczyną zniewolenia ludzi i wzrostu ubóstwa w Ameryce. “Demokraci” zawsze w historii potrzebowali niewolników i robią nadal wszystko aby było ich coraz więcej. Co dzieje się w dużych miastach amerykańskich takich jak Chicago? Ogromny wzrost przestępczości i morderstw. Dla rządzących tymi miastami demokratów życie Czarnych Amerykanów nie jest istotne. Oni potrzebują ich tylko w czasie wyborów, a tzw. liderzy jak J.Jackson, A.Sharpton pomagają elitom demokratycznym a nie swoim czarnym braciom. Sami osobiście powiększają swoje majątki. Kilka tygodni temu papież z uśmiechem przyjmował na audiencji N.Pelosi, która jest proaborcyjna w takim stopniu jak Biden. Zapewne uśmiech będzie towarzyszył papieżowi w czasie audiencji dla Bidena. Warto przypomnieć zdjęcie z audiencji jak papież przyjmował z “kwaśną” miną Trumpa i jego stosunek do aborcji.

REKLAMA

2116627406 views

REKLAMA

REKLAMA

2116627605 views

REKLAMA

REKLAMA

2118423975 views

REKLAMA

2116627714 views

REKLAMA

2116627799 views

REKLAMA

2116627888 views