REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Biden: Putin zapłaci za ingerencję w wybory w USA

Prezydent Biden: Putin zapłaci za ingerencję w wybory w USA

-

Prezydent USA Joe Biden oznajmił w środę, że przywódca Rosji Władimir Putin zapłaci cenę za ingerencję w zeszłoroczne wybory w Stanach Zjednoczonych i próbę przechylenia ich wyniku na korzyść ubiegającego się wówczas o reelekcję Donalda Trumpa.

W wywiadzie dla programu „Good Morning America” telewizji ABC News Biden podkreślił, że Putin musi ponieść konsekwencje za próby wpłynięcia na wynik głosowania. Pytany o to, jakie kroki podejmie Waszyngton, odparł: „Wkrótce zobaczycie”.

REKLAMA

Prezydent USA dodał, że uważa, iż Putin jest zabójcą i nie sądzi, by „miał duszę” – relacjonuje agencja Reutera.

Biden przyznał jednak, że istnieją obszary, w których współpraca z Rosją „leży w naszym wspólnym interesie” jak w przypadku układu rozbrojeniowego START.

Układ Nowy START (o dalszej redukcji i ograniczeniu ofensywnych zbrojeń strategicznych) został podpisany w kwietniu 2010 roku w Pradze przez ówczesnych prezydentów USA i Rosji, Baracka Obamę i Dmitrija Miedwiediewa. Wszedł w życie w lutym 2011 roku. Zakłada znaczną redukcję pocisków i głowic nuklearnych po obu stronach. Pozwala też na 18 inspekcji obiektów wojskowych rocznie. Stany Zjednoczone i Rosja podjęły na początku lutego decyzję o przedłużeniu na pięć lat układu Nowy START.

Biden powiedział również, że „stosunkowo dobrze” zna Putina. „Najważniejszą rzeczą w kontaktach z zagranicznymi przywódcami jest według mojego doświadczenia (…) znać ich” – oświadczył.

W opublikowanym we wtorek raporcie amerykański wywiad stwierdził, że Putin albo nadzorował, albo przynajmniej zatwierdził próby zmanipulowania kampanii prezydenckiej w USA na korzyść Trumpa. Tego samego dnia sieć CNN podała, że Biały Dom w przyszłym tygodniu nałoży w związku z tym sankcje na Rosję.

Raport głosi, że współpracownicy Trumpa działali wspólnie z Moskwą po to, aby zdyskredytować syna Bidena Huntera poprzez powiązane z Rosją ukraińskie osobistości, takie jak parlamentarzysta Andrij Derkacz, który miał zwerbować kilku polityków w USA do kampanii oczerniania Bidenów.

Według raportu kluczową rolę w działaniach Moskwy odegrał także inny człowiek, związany z rosyjskim wywiadem, Konstantin Kilimnik. Amerykański wywiad uważa, że Kilimnik i Derkacz spotkali się i przekazali ludziom związanym z Trumpem materiały, mające dowodzić, iż Hunter Biden brał udział w procederze korupcyjnym na Ukrainie.

Raport podkreśla, że Kilimnik był współpracownikiem Paula Manaforta, który pełnił funkcję szefa kampanii wyborczej Trumpa w 2016 roku. Manafort był jedną z czołowych postaci śledztwa, prowadzonego przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera w sprawie tzw. Russiagate, czyli zarzutów o mieszanie się Rosji w kampanię wyborczą w 2016 roku. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Stara śpiewka antyamerykańskiego układu. Może powołają następną komisję typu komisja R.Mueller. To że Hunter Biden był zamieszany w sprawy ukraińskie potwierdził sam Joe Biden. Jako viceprezydent zagrosił wstrzymaniem pomocy finansowej dla Ukrainy, jeżeli nie zostanie zwolniony prokurator badający sprawę korupcji w firmie, która zatrudniała Huntera. Pewnie to Putin polecił niektórym stanom nieograniczenie zwiększyć głosowanie korespondencyjne, które w efekcie zapewniło zwycięstwo Bidenowi. Ciemny lud wiele rzeczy kupi, a nieuczciwe dziennkarstwo jest w tym pomocne. Celem Rosji (a wcześniej ZSRR) zawsze było wywołanie zamieszania i chaosu w Ameryce. Przez ostatnie 5 lat robili to skutecznie z udziałem 90% amerykańskiej prasy i TV uniemożliwiając normalną pracę administracji Trumpa.

REKLAMA

2103144436 views

REKLAMA

2103144669 views

REKLAMA

2104941061 views

REKLAMA

2103144812 views

REKLAMA

2103144912 views

REKLAMA

2103145021 views