REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Biden potępił strzelaninę w Buffalo zapewniając, że w Ameryce zło nie...

Prezydent Biden potępił strzelaninę w Buffalo zapewniając, że w Ameryce zło nie zwycięży (WIDEO)

-

Prezydent USA Joe Biden, nazywając strzelaninę w Buffalo aktem domowego terroryzmu, potępił tam we wtorek „białą supremację” określając ją jako truciznę. Zapewniał, że w Ameryce zło nie zwycięży.

Sobotni atak 18-letniego napastnika w Buffalo w stanie Nowy Jork, w którym 10 osób zginęło, a trzy zostały ranne, uznał za przejaw „rasistowskiej ideologii”.

REKLAMA

„Biała supremacja jest trucizną przepływającą przez nasze ciało polityczne. (…) Pozwolono jej rosnąć i rozwijać się na naszych oczach. Koniec, koniec. Musimy powiedzieć tak jasno i stanowczo, jak tylko potrafimy, że dla ideologii białej supremacji nie ma miejsca w Ameryce” – stwierdził prezydent.

Uznał w swym wystąpieniu milczenie za „współudział”. Przyrzekał jednocześnie, że w Ameryce zło i nienawiść nie zwyciężą.

„Jesteśmy najbardziej wielorasowym, najbardziej dynamicznym narodem w historii świata. Teraz nadszedł czas, aby ludzie wszystkich ras, z każdego środowiska, opowiedzieli się jako większość w Ameryce i odrzucili białą supremację. (…) Nie możemy pozwolić na zniszczenie duszy narodu” – apelował Biden.

Wzywał do odrzucenia życia w kraju, w którym „strach i kłamstwa są wykorzystywane dla władzy i zysku” „Musimy postanowić, że tu, w Buffalo, z tej tragedii zrodzi się nadzieja, światło, życie. Tak musi się stać” – dodał.

Po przylocie do Buffalo Bidenowie odwiedzili miejsce pamięci ofiar, gdzie pierwsza dama złożyła bukiet kwiatów. W programie ich pobytu w mieście znalazły się spotkania z liderami społeczności lokalnej, przedstawicielami służb ratowniczych oraz rodzinami ofiar strzelaniny.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2107216500 views

REKLAMA

2107216732 views

REKLAMA

2109013123 views

REKLAMA

2107216873 views

REKLAMA

2107216972 views

REKLAMA

2107217080 views