REKLAMA

2121324963 views

REKLAMA

2121324961 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Biden ogłosił nowe sankcje przeciwko Kubie i zapowiedział kolejne

Prezydent Biden ogłosił nowe sankcje przeciwko Kubie i zapowiedział kolejne

-

Administracja prezydenta Bidena ogłosiła w piątek nowe sankcje przeciwko kubańskiej policji oraz dwóm jej szefom w związku z jej rolą w tłumieniu niedawnych protestów przeciwko reżimowi. Prezydent podczas spotkania z liderami kubańskiej diaspory zapowiedzial kolejne sankcje.

Sankcjami w ramach Globalnej Ustawy Magnitskiego objęto szefa Narodowej Policji Rewolucyjnej (PNR) Oscara Callejasa Valcarce i jego zastępcę Eddy’ego Sierra Ariasa, a także całą PNR za “tłamszenie wezwań Kubańczyków do wolności i poszanowania praw człowieka” podczas bezprecedensowych demonstracji 11 lipca. 

REKLAMA

Restrykcje ogłoszono tuż przed piątkowym spotkaniem w Białym Domu prezydenta Bidena z przywódcami kubańskiej diaspory. 

Podczas spotkania prezydent obiecał, że podejmie kolejne działania przeciwko przedstawicielom kubańskiego reżimu. Dodał, że polecił resortom skarbu i dyplomacji opracowanie sposobu umożliwiającego wysyłanie przez mieszkających w USA Kubańczyków pieniędzy dla swoich rodzin na Kubie. Obecnie jest to utrudnione ze względu na przywrócone przez poprzednika Bidena sankcje, które obecny prezydent utrzymał w mocy.

Biały Dom zapowiadał też, że administracja prowadzi rozmowy z prywatnymi firmami na temat możliwości zapewnienia Kubańczykom mobilnego internetu, omijając w ten sposób wprowadzane przez reżim blokady. 

Działania prezydenta to m.in. na odpowiedź na krytykę ze strony kubańskich aktywistów, a także polityków republikańskich, którzy zarzucali mu, że zbyt słabo okazuje wsparcie dla protestujących Kubańczyków. 

W tym tygodniu do zwiększenia poparcia wzywali go m.in. uczestnicy demonstracji pod Białym Domem. Tego samego domagał się też m.in. szef komisji spraw zagranicznych w Senacie, Demokrata Robert Menendez.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Sankcje, które dla władzy totalitarnej nic nie znaczą. Jednak uciekinierzy z Kuby są odsyłani natychmiast z powrotem (w przeciwieństwie dla przekraczających granicę z Meksykiem). Interesują może być pytanie dlaczego? Uciekinierzy z Kuby wiedzą co znaczy żyć w ustroju komunistycznym i prowadzący Amerykę w kierunku komunizmu demokraci raczej nie mogą liczyć na ich głosy w wyborach.

REKLAMA

2119551245 views

REKLAMA

2119551332 views

REKLAMA

REKLAMA

2121347682 views

REKLAMA

2119551393 views

REKLAMA

2119551447 views

REKLAMA

2119551484 views