REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Biden: Możliwe nowe rosyjskie cyberataki

Prezydent Biden: Możliwe nowe rosyjskie cyberataki

-

Informacje wywiadowcze wskazują, że Rosja rozważa nowe cyberataki przeciwko Stanom Zjednoczonym – oznajmił w poniedziałek prezydent Joe Biden. Wezwał prywatne firmy do wzmocnienia zabezpieczeń.

„To krytyczny moment, by przyspieszyć naszą pracę w celu polepszenia krajowego cyberbezpieczeństwa i wzmocnienia naszej narodowej odporności. Ostrzegałem wcześniej przed potencjałem Rosji do przeprowadzenia wrogich cyberdziałań przeciwko Stanom Zjednoczonym, w tym w ramach odpowiedzi na bezprecedensowe koszty, które nałożyliśmy na Rosję z partnerami” – napisał Biden w oświadczeniu.

REKLAMA

„Dziś moja administracja ponawia te ostrzeżenia w oparciu o zmieniające się informacje wywiadowcze, które wskazują, że rosyjskie władze rozważają opcje do potencjalnych cyberataków” – dodał.

Prezydent podkreślił, że choć rząd wykorzysta wszystkie narzędzia, by zapobiec i odpowiedzieć na ataki, to infrastruktura krytyczna jest w dużej mierze w rękach firm prywatnych. Wezwał te firmy to „przyspieszenia wysiłków, by zamknąć swoje cyfrowe wrota”.

Doradczyni prezydenta USA ds. cyberbezpieczeństwa Anne Neuberger wyjaśniła, że władze nie posiadają informacji na temat konkretnych przygotowywanych ataków, ale widzą „działania przygotowawcze”.

„To może znaczyć skanowanie stron internetowych lub polowanie na słabe punkty (…). Najbardziej niepokojące jest to, że nadal widzimy znane podatności, na które istnieją łatki” – powiedziała Neuberger. Dodała, że administracja podzieliła się tymi informacjami z kluczowymi firmami.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2097978800 views

REKLAMA

REKLAMA

2097979033 views

REKLAMA

2099775425 views

REKLAMA

2097979176 views

Niezwykła encyklopedia

Poduszkowiec pełen węgorzy

O krok od zagłady

Haracze, spisek i zbrodnia

Największe klęski Rosji

REKLAMA

2097979277 views

REKLAMA

2097979387 views