REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Biden: Bill Clinton ma się dobrze, wkrótce opuści szpital

Prezydent Biden: Bill Clinton ma się dobrze, wkrótce opuści szpital

-

Prezydent Joe Biden poinformował w piątek na konferencji prasowej, że przebywający od kilku dni w kalifornijskim szpitalu Bill Clinton ma się dobrze i wkrótce zostanie z niego wypisany.

“On wkrótce wyjdzie (…) Nie wiem, czy to będzie w sobotę, czy później. Ma się dobrze. Naprawdę tak jest” – zapewniał prezydent podczas spotkania z dziennikarzami w Connecticut.

REKLAMA

We wtorek wieczorem 75-letni Bill Clinton został przyjęty na leczenie do Centrum Medycznego Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine. Jego rzecznik, Angel Urena, potwierdził w piątek, że nastąpiło to z powodu infekcji dróg moczowych. Infekcja przeniknęła do krwioobiegu.

Według agencji Reutera były amerykański prezydent wykazywał wcześniej oznaki zmęczenia.

W czwartek wieczorem Billa Clintona odwiedziła jego żona, była sekretarz stanu Hillary Clinton.

W piątek wieczorem lokalne radio nowojorskie 1010 WINS podało w oparciu o informacje rzecznika Clintona, że pozostanie on na noc w szpitalu.

“Wszystkie wskaźniki zdrowotne zmierzają w dobrym kierunku, w tym poziom białych krwinek, który znacznie się obniżył. W celu zaaplikowania dalszych antybiotyków dożylnych, pozostanie on w szpitalu na noc” – zaznaczył Urena.

Agencja Reutera przypomina, że były prezydent miał w przeszłości problemy z sercem. W 2004 roku w przeszedł operację wszczepienia by-passów. W sześć lat później poddany został zabiegowi odblokowania tętnic.

Bill Clinton był prezydentem USA przez dwie kadencje – od 1993 do 2001 roku. W 1998 roku kontrolowana przez Republikanów Izba Reprezentantów USA poddała go procedurze impeachmentu w związku z oskarżeniami związanymi z jego relacjami ze stażystką Białego Domu Moniką Lewinsky. Ostatecznie został uniewinniony przez Senat.

CNN informuje, że Clinton, który mieszka w stanie Nowy Jork, przebywał w Kalifornii na prywatnej imprezie zorganizowanej na rzecz jego fundacji.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Przesyłam link do strony internetowej byłego dziennikarza Chicago Tribune J.Kass. Trudno nazwać go skrajną prawicą. Pisze prawdę i tylko prawdę na temat IL, Chicago i Ameryki. Może to pozwoli redakcji DZ realnie spojrzeć na współczesną Amerykę i zacząć pisać dla Polonii interesująco i prawdziwie. Dotychczas jest to poziom “piknikowy”.
    https://johnkassnews.com

REKLAMA

2116385333 views

REKLAMA

REKLAMA

2116385545 views

REKLAMA

REKLAMA

2118181921 views

REKLAMA

2116385663 views

REKLAMA

2116385750 views

REKLAMA

2116385844 views