REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Premier Włoch rozmawiał z Donaldem Trumpem o kluczowej roli NATO

Premier Włoch rozmawiał z Donaldem Trumpem o kluczowej roli NATO

-

Podczas telefonicznej rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem premier Włoch Paolo Gentiloni podkreślił w sobotę fundamentalne znaczenie roli NATO i współpracy między Europą a Stanami Zjednoczonymi dla pokoju i stabilizacji – ogłoszono w Rzymie.

Jak podała Kancelaria Premiera Włoch, obaj politycy w czasie swej pierwszej rozmowy mówili o wyzwaniach i zagrożeniach dla wspólnego bezpieczeństwa.

Paolo Gentiloni i Donald Trump potwierdzili swe zaangażowanie w walkę z terroryzmem i radykalizmem, a także wysiłki na rzecz rozwiązania kryzysu ukraińskiego, pokoju na Bliskim Wschodzie, w Syrii i w północnej Afryce – poinformowano w komunikacie Palazzo Chigi.

Szef włoskiego rządu przedstawił prezydentowi USA szczegóły podpisanego w czwartek z premierem Libii Fajezem al-Sarrajem memorandum porozumienia w sprawie zwalczania nielegalnej imigracji i przemytu migrantów, a także “polityki gościnności i uregulowania fali migracyjnej w poszanowaniu praw człowieka i prawa do azylu” – głosi nota rządu w Rzymie.

Gentiloni i Trump mówili też o swym zbliżającym się spotkaniu na szczycie przywódców G7 w maju w Taorminie na Sycylii.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks