REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrawnicy Parlera: szef serwisu i jego rodzina otrzymywali groźby śmierci, ukrywają się

Prawnicy Parlera: szef serwisu i jego rodzina otrzymywali groźby śmierci, ukrywają się

-

Szef serwisu Parler John Matze i jego rodzina ukrywają się w związku z otrzymanymi groźbami śmierci i naruszeniami bezpieczeństwa osobistego – poinformował zespół prawników Parlera w dokumencie sądowym, złożonym w piątek. Z jego treścią zapoznała się Fox News.

Parler – platforma popularna zwłaszcza wśród zwolenników prezydenta Donalda Trumpa oraz osób głoszących teorie spiskowe związane z ruchem QAnon – zainicjował proces antymonopolowy przeciwko Amazonowi. Gigant technologiczny w następstwie zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia zdjął serwis ze swojej platformy internetowej, motywując to „pogwałceniem zasad”. Wcześniej Parlera usunęły ze swoich sklepów internetowych Apple i Google.

REKLAMA

Parler pozwał Amazona, uważając że gigant przy swojej decyzji kierował się „polityczną niechęcią” i chciał wyeliminować konkurencję w sferze platform mikroblogowych. Amazon odpowiedział, że „twierdzenia te nie są niczym uzasadnione”, oświadczył też, że jego pracowników spotkały groźby i prześladowania.

W dokumentach złożonych w sądzie przez prawników Parlera, których treść otrzymała stacja Fox News, stwierdzono, że „pracownicy Parlera byli w podobny sposób prześladowani i zastraszani”. „Dyrektor generalny Parlera, John Matze Jr, informuje (…), że wielu pracowników Parlera cierpi z powodu nękania i wrogości, obawia się o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, a w niektórych przypadkach opuściło swój stan, by uciec przed prześladowaniami” – napisano.

„Sam Matze, jako szef firmy, którą oczernia AWS (Amazon Web Services – PAP), musiał opuścić swój dom i ukryć się wraz z rodziną po otrzymaniu gróźb śmierci i naruszeniu bezpieczeństwa osobistego” – stwierdzono w dokumencie.

Na początku tego tygodnia Matze mówił Fox News o groźbach, a także o środkach, które podejmie, aby chronić swoją rodzinę. „Jest grupa (hakerów – PAP) o nazwie UGNazi, która mnie atakuje” – oznajmił, dodając, że grupa ujawniła wiele jego haseł i danych osobowych w internecie. „Opublikowali mój adres, zagrozili, że wejdą przez moje drzwi” – powiedział.

Jak dodał, zwykle nie traktuje skierowanych do niego gróźb zbyt poważnie, ale tym razem wraz z rodziną zaczął się ukrywać. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Bojówki komuno-faszystowskie w akcji. Ale obecny kongres i Biden się tym nie zajmą. Ich działalność jest dla nich korzystna. Biden porównał zgodne z konstytucją (demokraci robili to wiele razy) protesty senatorów przeciw zatwierdzeniu wyników wyborów jako działalność nazistowską i terrorystyczną.

REKLAMA

2097864445 views

REKLAMA

REKLAMA

2097864678 views

REKLAMA

REKLAMA

2099661070 views

REKLAMA

2097864821 views

REKLAMA

2097864922 views

REKLAMA

2097865034 views