REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Popularność Trumpa rekordowo niska w sondażach

Popularność Trumpa rekordowo niska w sondażach

-

fot. EPA/MICHAEL REYNOLDS

Po dwustu dniach urzędowania prezydenta USA Donalda Trumpa aprobuje zaledwie 38 proc. Amerykanów, mniej niż któregokolwiek prezydenta USA. Negatywne zdanie ma o nim 57 proc. respondentów – wynika z sondażu telewizji CNN, którego wyniki opublikowano we wtorek.

REKLAMA

2147483647 clicks

Kolejny spadek popularności Trumpa wykazały nie tylko badania przeprowadzone przez niezależny ośrodek studiów marketingowych i społecznych SSRS na zamówienie znienawidzonej przez prezydenta telewizji CNN, ale także inne sondaże opinii publicznej przeprowadzone w ostatnim okresie.

W uważanych za miarodajne badaniach placówki sondażowej Uniwersytetu Quinnipiac poparcie dla prezydenta w ubiegłym tygodniu wyraziło tylko 33 proc. badanych, jeszcze mniej niż w sondażu CNN.

Nawet w badaniach ulubionego przez Trumpa, często oskarżanego o “prawicowe odchylenie” ośrodka Rasmussen Report, które także zostały opublikowane w ubiegłym tygodniu, sprawowanie urzędu przez 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych pozytywnie oceniło tylko 41 proc. badanych, a odmiennego zdania było 57 proc.

Do tej pory najgorsze wyniki w sondażach w pierwszym roku urzędowania zanotował demokrata Bill Clinton (1993-2001), który po 200 dniach sprawowania urzędu w roku 1993 cieszył się przeciętnym poparciem 44 proc. badanych.

Sondaż telewizji CNN zadaje kłam wyrażonym w poniedziałek na Twitterze twierdzeniom prezydenta, jakoby jego wyborcza “baza była większa i silniejsza niż kiedykolwiek”. Sondaż CNN wykazał spadek poparcia dla Trumpa wśród członków i sympatyków Partii Republikańskiej o 14 pkt proc.

O ile w lutym 73 proc. badanych republikanów wyrażało “zdecydowane poparcie” dla prezydenta, to obecnie bez zastrzeżeń Trumpa “popiera zdecydowanie” tylko 59 proc. badanych członków tej partii.

Wyniki sondażu CNN dowodzą spadku tego “zdecydowanego poparcia” dla prezydenta w bardzo istotnej grupie jego wyborców, jaką stanowią biali mężczyźni, bez wyższego wykształcenia. Wśród tego rdzenia elektoratu Trumpa “zdecydowane poparcie” dla prezydenta po sześciu miesiącach urzędowania w Białym Domu zmniejszyło się o 12 pkt – z 47 proc. w lutym do 35 procent .

Ostatnie badania opinii publicznej dowodzą polaryzującego efektu, jaki w społeczeństwie amerykańskim mają rządy Trumpa; wskazują także na wzrastający kryzys zaufania Amerykanów do Białego Domu.

W sondażu CNN tylko 24 proc. badanych wyznało, że bez zastrzeżeń ufa “wszystkim bądź prawie wszystkim” oświadczeniom Białego Domu, podczas gdy 30 proc. badanych nie wierzy “w żadne deklaracje Białego Domu”.

Wyniki badań pośrednio powinny zasugerować Trumpowi, że rzadsze korzystanie z Twittera może powstrzymać dalszą erozję jego popularności.

Ponad 60 proc. badanych wyraziło opinię, że tweety prezydenta mogą być “niewłaściwie zrozumiane” bądź że “zbyt często wprowadzają w błąd”.

Badania firmy SSRS na zlecenie telewizji CNN zostały przeprowadzone telefonicznie wśród 1 018 zarejestrowanych wyborców od 3 do 6 sierpnia; błąd statystyczny wynosi 3,6 proc.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

5 KOMENTARZE

  1. No właśnie. Przypomnijcie sobie prognozy przedwyborcze przed listopadowymi wyborami. HRC miała kilkanaście % przewagi. Wybory miały być kompromitacją Trumpa. HRC była tak pewna wygranej, że np. w Wisconsin nie prowadziła kampanii wyborczej. Sondaże przedwyborcze prowadzono w większości wśrod demokratów. Wynik wszyscy znamy. Wszystko zależy od tego kto robi badania i kogo wybiera do badań. Jeżeli chodzi o komuno-faszyzm, to jest na najlepszej drodze do opanowania USA i niestety robi to z pomocą republikanów (jaj np. J.McCain). Polecam wszystkim niedoinformowanym (z wlasnego wyboru) książkę byłej dziennikarki CBS Sharyl Attkisson “The Smear”, gdzie opisuje manupulacje mediów przed wyborami i różne fałszerstwa, które przeważnie dotyczyły Trumpa. Wielu republikanów również w tym uczestniczyło. Media (prasa i telewizja ) jako żródła informacji już nigdy nie będą wiarygodne. Przykre tylko jest to, że Polacy, którzy powinni znać do czego prowadzi komuno-faszyzm też w tym uczestniczą i nie widzą prawdziwego oblicze mediów. S.Attkisson została wywalona z CBS, bo nie chciała uczestniczyć w prymitywnej komuno-faszystowskiej i antyamerykańskiej propagandzie.

  2. Moze I to wszystko prawada co pisze DIWRON nie przecze ale faktem jest ze faktycznie Trump swoim zachowaniem , wypowiedziami poprostu zraza ludzi od siebie , jest zbyt wulgarny I nawet gdy faktycznie niektore media sa “jednostronne ” to jednak “niektore z nich ” pisza tak jak faktycznie jest . Druga zecza negatywana o czym wypowiadaja sie sami Republikanie jest fakt czestych “rotacji” I “zmainy” w jego gabinecie i “administracjii” . “You are fired” slynne z jego pragrmu jest praktykowane rowniez w “White House” , zaden jak do tej pory Prezydent USA nie robil takich “roszad” jak obecny , zwalnia kazdego ktorego on sam moze oile mu cos tam niepasuje . Pod tym wzgledem (I nietylko) nigdy juz sie Trump nie zmieni . Mimo wszystko I tak jeszcze jest za wczesnie zeby stwierdzic czy zmainy ktore juz wprowdzil I ma zamiar wprowadzac beda odczuwalne pozytywnie dla Panstwa I kazdego z nas zobaczymy .

REKLAMA

2131934500 views

REKLAMA

REKLAMA

2131934515 views

REKLAMA

REKLAMA

2133730835 views

REKLAMA

2131934525 views

REKLAMA

2131934528 views

REKLAMA

2131934532 views