REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPonad dwie trzecie Amerykanów poważnie zestresowanych wyborami

Ponad dwie trzecie Amerykanów poważnie zestresowanych wyborami

-

Ponad dwie trzecie Amerykanów twierdzi, że wtorkowe wybory prezydenckie to dla nich „poważne źródło stresu” – wynika z badania organizacji American Psychological Association (APA).

Badanie wykazuje, że utrzymuje tak dokładnie 68 proc. ankietowanych Amerykanów. To więcej o 16 punktów procentowych niż w 2016 roku.

REKLAMA

Poczucie niepokoju związanego z wyborami dotyka obywateli USA niezależnie od partyjnych preferencji. O dużym zaniepokojeniu mówi 76 proc. Demokratów, 67 proc. Republikanów oraz 64 proc. wyborców niezależnych.

Ubiegający się o drugą kadencję prezydent Donald Trump wielokrotnie kwestionował uczciwość trwającego procesu wyborczego, twierdząc że masowe głosowanie korespondencyjne doprowadzi do powszechnych oszustw wyborczych. Demokraci obawiają się natomiast, że wiele kart wyborczych oddanych pocztowo przed wtorkiem nie dotrze do zliczających głosy komisji na czas.

W badaniu APA 71 proc. dorosłych ankietowanych Amerykanów stwierdziło, że obecny czas to „najgorszy moment w historii kraju jaki pamięta”. Przed rokiem uważało tak 56 proc. obywateli Stanów Zjednoczonych.

Kampania wyborcza odbywa się w okresie epidemii. Stany Zjednoczone są najbardziej nią dotkniętym krajem na świecie. Koronawirusa potwierdzono u blisko 9 mln obywateli. Ponad 227 tys. Amerykanów zmarło na Covid-19.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Główną przyczyną zestresowania są media tradycyjne i społecznościowe. Ich kłamliwa propaganda, nierzetelna i stronnicza informacja będzie powodem ich upadku. Sztab Bidena zagroził mediom, że jak będą informować na temat powiązań finansowych jego samego, jego brata Jima i syna Huntera z Chinami, Ukrainą i Rosją, to po ew. zwycięstwie w wyborach nie będą mieli dostępu do nowej administracji. Dlatego CBS, ABC, NBC, MSNBC, NYT, WP i wiele innych poświęciły temu tematowi 0 (słownie zero) czasu. Mam nadzieję, że ten stress nie będzi tak silny i Amerykanie nie zagłosują za tym, aby zostać niewolnikami we własnym kraju. Wielu z nich nie ma pojęcia, że socjalizm tożsamy jest z niewolnictwem. Media tego nie mówią, w szkołach i na uczelniach tego nie uczą i mamy taką Amerykę jaką mamy. Trudno się dziwić Amerykanom, bo jak przyjrzymy się niektórym przedstawicielom tzw. polonijnych elit, to oni (którzy podobno w PRL byli opozycjonistami), teraz otwarcie popierają ludzi dążących w USA do totalitarnego ustroju w stylu komuno-faszystowskim. Osobista nienawiść do Trumpa, ogłupienie przez antyamerykańską propagandę i brak odpowiedniej ilości komórek mózgowych są tego głównym powodem. Charakter Trumpa jest dla wielu ludzi kontrowersyjny, ale głosowanie na Bidena i na obecne elity demokratyczne jest głosowaniem za niewolnictwem i za zniszczeniem Ameryki.

REKLAMA

2107693687 views

REKLAMA

REKLAMA

2107693919 views

REKLAMA

2109490310 views

REKLAMA

2107694060 views

REKLAMA

2107694159 views

REKLAMA

2107694267 views