REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Ponad 43 tys. nowych infekcji w ciągu ostatniej doby

Ponad 43 tys. nowych infekcji w ciągu ostatniej doby

-

W ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych potwierdzono ponad 43 tysiące nowych przypadków zakażenia koronawirusem; na Covid-19 zmarły kolejne 252 osoby – poinformował w sobotę wieczorem Uniwersytet Johnsa Hopkinsa.

Według raportu na koniec dnia w Stanach Zjednoczonych odnotowano 43 742 nowe przypadki infekcji, co daje łączną liczbę 2 836 764 pacjentów od początku pandemii.

REKLAMA

W USA odnotowano również 252 nowe zgony na Covid-19, tym samym łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w tym kraju wyniosła 129 657.

Dane te wskazują jednak na spowolnienie w porównaniu z poprzednimi trzema dniami, gdy odnotowano rekordowe wzrosty liczby zakażeń, tym ponad 57 tysięcy w piątek.

Wiele stanów musiało wstrzymać proces odmrażania gospodarki, a nawet wprowadzić ponownie pewne ograniczenia. Gubernator Teksasu Greg Abbott wprowadził w czwartek obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych na większości terytorium tego stanu. Wcześniej mówił, że władze nie powinny narzucać mieszkańcom takiego obowiązku i był zwolennikiem szybkiego otwierania gospodarki. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks