REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Ponad 100 żołnierzy Gwardii Narodowej z pozytywnym testem na COVID-19

Ponad 100 żołnierzy Gwardii Narodowej z pozytywnym testem na COVID-19

-

Od 100 do 200 żołnierzy Gwardii Narodowej rozmieszczonych w Waszyngtonie w celu zapewnienia bezpieczeństwa inauguracji prezydenta Joe Bidena uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Urzędnik, mówiąc o wynikach testów na koronawirusa pod warunkiem zachowania anonimowości, stwierdził że liczba ta może wzrosnąć, ale nadal stanowi niewielki procent z ponad 25 000 żołnierzy, którzy byli w mieście w ciągu ostatnich kilku dni.

REKLAMA

2147483647 clicks

W piątek republikańscy gubernatorzy Teksasu i New Hampshire zdecydowali o powrocie żołnierzy z Waszyngtonu. Politycy wyraził oburzenie w związku ze zmuszeniem żołnierzy do wypoczynku w podziemnym garażu należącym do Senatu.

To reakcja na czwartkowe doniesienia o warunkach, w jakich przebywali żołnierze wysłani do Waszyngtonu, by chronić stolicę w czasie inauguracji Joe Bidena. Jak podał portal Politico, setki żołnierzy wypoczywających między swoimi zmianami zostało przeniesionych – bez podania przyczyny – z stołówki na Kapitolu do podziemnego garażu należącego do Senatu.

“Miejsce w garażu jest dobre dla samochodów, ale dla Gwardii Narodowej to oznaka braku szacunku” – pisze Fox News odnosząc się do informacji, która oburzyła Amerykanów. Kilkuset żołnierzy Gwardii, która strzegła porządku podczas zaprzysiężenia Demokraty Joe Bidena, poproszono o opuszczenie Kongresu. Wojskowych zmuszono do zajęcia podziemnego garażu.

“Rozkazałem natychmiastowy powrót wszystkich żołnierzy Gwardii Narodowej New Hampshire z Waszyngtonu. Wykonali świetną robotę w trudnym czasie i powinni być chwaleni, a nie poddawani nieodpowiednim warunkom” – napisał na Twitterze republikański gubernator New Hampshire Chris Sununu. Podobną decyzję ogłosił w piątek gubernator Teksasu Greg Abbott.

Według dziennika “Washington Post” żołnierze byli zmuszeni przez godziny “wdychać spaliny” i przebywać stłoczeni i bez dostępu do toalet. Decyzję potem zmieniono, a policja Kapitolu przeprosiła gwardzistów. Według jednego z cytowanych żołnierzy, wśród żołnierzy jest wiele przypadków infekcji koronawirusem. (PAP)

REKLAMA

2131843657 views

REKLAMA

REKLAMA

2131843672 views

REKLAMA

REKLAMA

2133639992 views

REKLAMA

2131843682 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

REKLAMA

2131843685 views

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

REKLAMA

2131843689 views