REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Pompeo: W najbliższych tygodniach wyślemy delegację do Korei Płn.

Pompeo: W najbliższych tygodniach wyślemy delegację do Korei Płn.

-

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył w poniedziałek, że w najbliższych tygodniach do Korei Północnej uda się amerykańska delegacja, która będzie kontynuować rozmowy na temat denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

“Mam nadzieję, chociaż nie ma na to jeszcze pełnych gwarancji, że w najbliższych tygodniach wyślemy nasz zespół do Pjongjangu. Cały czas pracuję nad tym, aby znaleźć wspólny interes z Koreą Północną” – powiedział Pompeo.

REKLAMA

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un spotkał się w Hanoi w dniach 27-28 lutego z prezydentem USA Donaldem Trumpem, ale oba przywódcy nie doszli do porozumienia w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Obie delegacje opuściły miejsce rozmów wcześniej niż tego oczekiwano, bez podpisania wspólnego oświadczenia.

Po zakończeniu szczytu Trump oświadczył, że Korea Płn. domagała się zniesienia wszystkich nałożonych na nią sankcji, oferując w zamian tylko likwidację ośrodka jądrowego w Jongbjon, który jest dobrze znany społeczności międzynarodowej. Strona amerykańska nie mogła się jednak na to zgodzić. (PAP)

Na zdjęciu: Mike Pompeo
fot.MARK R CRISTINO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks