REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Pompeo: pracujemy nad wznowieniem dialogu z Koreą Płn.

Pompeo: pracujemy nad wznowieniem dialogu z Koreą Płn.

-

Sekretarz stanu Mike Pompeo oświadczył w czwartek, że Waszyngton nadal pracuje nad nawiązaniem dialogu z Koreą Północną i ma nadzieję, że negocjacje w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego będą kontynuowane. Nie podał jednak szczegółów planów Białego Domu.

“Nadal pracujemy nad nawiązaniem dialogu i prowadzimy merytoryczne rozmowy na temat tego, jak możemy osiągnąć naprawdę dobry wynik oraz zapewnić pokój i stabilność na całym półwyspie” – powiedział Pompeo dziennikarzom, odnosząc się do trzech dni rozmów swojego zastępcy Stephena Bieguna w Seulu.

REKLAMA

W środę Biegun, który jest również specjalnym wysłannikiem USA ds. Korei Północnej, spotkał się w Seulu z południowokoreańskimi dyplomatami, a po rozmowach zadeklarował, że Stany Zjednoczone są gotowe do wznowienia negocjacji nuklearnych z Koreą Północną.

„Rozmawialiśmy o pokoju na Półwyspie Koreańskim, o wysiłkach, w które wciąż jesteśmy w pełni zaangażowani i w ramach których współpracujemy bardzo blisko z Republiką Korei i oczekujemy postępów w tym roku” – mówił Biegun po spotkaniu z południowokoreańskim wiceministrem spraw zagranicznych Czo Sei Jungiem.

Negocjacje nuklearne Waszyngtonu z Pjongjangiem znajdują się w impasie od zakończonego w lutym ubiegłego roku fiaskiem szczytu z udziałem przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una i prezydenta USA Donalda Trumpa w Hanoi. Obie strony nie doszły tam do porozumienia w sprawie denuklearyzacji Korei Płn. i ewentualnego złagodzenia nałożonych na nią sankcji gospodarczych. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks