REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPompeo: poprzemy dochodzenie w sprawie Nawalnego

Pompeo: poprzemy dochodzenie w sprawie Nawalnego

-

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo w opublikowanym we wtorek oświadczeniu, zapowiedział, że Stany Zjednoczone poprą wezwanie do przeprowadzenia wszechstronnego dochodzenia w sprawie próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, z którym wystąpiła Unia Europejska.

„Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone doniesieniami o wstępnych wnioskach niemieckich ekspertów medycznych, mówiących że rosyjski działacz opozycyjny Aleksiej Nawalny został otruty” – czytamy w oświadczeniu.

Pompeo oznajmił, że „jeśli te doniesienia okażą się trafne, Stany Zjednoczone poprą wezwanie UE do przeprowadzenia wszechstronnego dochodzenia i są gotowe pomóc w tych wysiłkach”. „Rodzina Nawalnego i naród rosyjski zasługują na przeprowadzenie pełnego i przejrzystego śledztwa oraz pociągnięcie do odpowiedzialności osób zaangażowanych” – dodał.

REKLAMA

„Myślami jesteśmy przy rodzinie Nawalnego i mamy nadzieję, że w pełni wyzdrowieje” – kończy szef amerykańskiej dyplomacji.

Lekarze zajmujący się Nawalnym w berlińskim szpitalu Charite poinformowali w poniedziałek, że dotychczasowe badania wskazują na próbę otrucia. W jego organizmie wykryta została obecność toksycznych inhibitorów cholinoesterazy, jednak według lekarzy nie jest jeszcze znana konkretna substancja, którą próbowano go otruć.

Nawalny, jeden z liderów opozycji antykremlowskiej w Rosji, został hospitalizowany w czwartek w Omsku na Syberii. Poczuł się źle na pokładzie samolotu lecącego z Tomska do Moskwy i stracił przytomność. Samolot lądował przymusowo w Omsku.

Na prośbę rodziny Nawalny w nocy z piątku na sobotę został przetransportowany lotniczym ambulansem z Omska do szpitala w Berlinie. (PAP)

REKLAMA

2115053665 views

REKLAMA

2115053897 views

REKLAMA

REKLAMA

2116850287 views

REKLAMA

2115054037 views

REKLAMA

2115054136 views

REKLAMA

2115054244 views