REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Pompeo: Bitwa Warszawska to jeden z wielu heroicznych momentów, jakimi zasłynął naród...

Pompeo: Bitwa Warszawska to jeden z wielu heroicznych momentów, jakimi zasłynął naród polski

-

Bitwa Warszawska to jeden z wielu heroicznych momentów, jakimi naród polski zasłynął w XX w. – powiedział w sobotę w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Przypomniał również o przypadającej w sierpniu rocznicy Powstania Warszawskiego, a także o 40. rocznicy powstania “Solidarności”.

Pompeo podziękował szefowi polskiego MSZ Jackowi Czaputowiczowi za dotychczasową współpracę. Po raz kolejny pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie reelekcji. “Jest to doskonały sposób wzmacniania naszej bilateralnej współpracy” – ocenił.

REKLAMA

Powiedział również, że był zaszczycony, mogąc wspólnie z Polakami upamiętniać setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. “To jeden z wielu heroicznych momentów, jakimi naród polski zasłynął w XX w., opierając się nazistowskiej i radzieckiej okupacji” – powiedział.

Pompeo przypomniał również o przypadającej w sierpniu rocznicy Powstania Warszawskiego, a także o 40. rocznicy powstania “Solidarności”.

Powiedział, że odbył w sobotę bardzo ciekawe dyskusje z ministrem Czaputowiczem, premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą. Wskazał, że tematem rozmów była m.in. sytuacja na Białorusi, a także porozumienie pomiędzy Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks