REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"Polska miłym gościem w USA"

"Polska miłym gościem w USA"

-

Wolna od sowieckiej dominacji Polska nie jest traktowana fair przez Amerykę, na której się wzoruje. To jedyne państwo UE, którego obywatele potrzebują wiz do USA. Jest okazja – reforma prawa imigracyjnego – czas to zmienić – pisze w „Forbesie” konsul honorowy RP w regionie San Francisco – Tad Taube.

Forbes logo fot. forbes.com„Uciekłem z Polski jako dziecko przed początkiem II wojny światowej. W latach 80. moja Polska tkwiła w sowieckich kajdanach. Ale teraz to kraj z dynamicznym społeczeństwem obywatelskim i jedna z najlepszych gospodarek Europy” – pisze w „Forbesie” Tad Taube.

REKLAMA

Pochodzący z Polski konsul honorowy RP w regionie San Francisco podkreśla, że choć droga do reformy prawa imigracyjnego w USA będzie długa i trudna, to z punktu widzenia Waszyngtonu wprowadzenie ruchu bezwizowego z Polską się opłaca.

„Wiele zmieniło się przez 30 lat, odkąd Kongres ostatni raz regulował to, kto może wjechać i zostać w naszym kraju. Ale wolna Polska nie jest traktowana fair przez Amerykę” – pisze Taube. I podkreśla, że przepychana właśnie przez Kongres reforma mogłaby to zmienić, dając Polakom te same prawa, co pozostałym krajom strefy Schengen.” – pisze autor.

Ted Taube, prezes Fundacji Koreta, jest konsulem honorowym RP dla regionu San Francisco. (PAP)

Strzelanina koło uczelni w Kalifornii, są ranni

Napastnik, który został potem aresztowany, otworzył w piątek ogień z broni strzeleckiej koło uczelni Santa Monica College w Kalifornii, raniąc przynajmniej trzy osoby – poinformowała policja.

Uczelnia ta znajduje się w mieście Santa Monica na zachód od Los Angeles.

Rzeczniczka kalifornijskiej policji drogowej powiedziała telewizji KCBS, że otrzymano meldunek o uzbrojonym w kilka strzelb mężczyźnie, który ostrzelał jadące samochody i autobus.

(PAP)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2097995825 views

REKLAMA

REKLAMA

2097996057 views

REKLAMA

2099792449 views

REKLAMA

2097996200 views

REKLAMA

2097996301 views

REKLAMA

2097996411 views