REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPolicjant zmarł, podejrzany zastrzelony w pobliżu Pentagonu

Policjant zmarł, podejrzany zastrzelony w pobliżu Pentagonu

-

Policjant zmarł po pchnięciu nożem we wtorek podczas wybuchu przemocy na stacji kolejowej w pobliżu Pentagonu. Osobnik podejrzany w sprawie został zastrzelony przez organy ścigania i zmarł na miejscu – poinformowały lokalne władze.

Pentagon, siedziba sił zbrojnych USA, został tymczasowo zablokowany po wystrzałach we wtorek rano w pobliżu wejścia do budynku. Funkcjonariusz policji Pentagonu, który został ugodzony nożem, zmarł później w szpitalu.

REKLAMA

Związek między strzelaniną a pchnięciem nożem oficera nie był od razu jasny. Władze nie podały od razu szczegółów ani kolejności wydarzeń.

Do incydentu doszło na platformie autobusowej Metro, która jest częścią Pentagon Transit Center – podała na Twitterze Agencja Ochrony Sił Zbrojnych Pentagonu. Obiekt ten znajduje się kilka kroków od budynku Pentagonu, który znajduje się w powiecie Arlington w stanie Wirginia, po drugiej stronie rzeki Potomac od Waszyngtonu.

W komunikacie Pentagonu podano, że obiekt został zamknięty z powodu “aktywności policji”. Agencja odpowiedzialna za bezpieczeństwo w budynku, Pentagon Force Protection Agency, na krótko przed południem poinformowała na Twitterze, że miejsce zdarzenia jest bezpieczne. Blokada została zniesiona z wyjątkiem obszaru wokół miejsca zbrodni.

Sekretarz obrony Lloyd Austin i generał Mark Milley, przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów, znajdowali się w Białym Domu na spotkaniu z prezydentem Joe Bidenem, w czasie gdy doszło do strzelaniny.

Przypomnijmy, że w 2010 r. dwóch oficerów z Agencji Ochrony Sił Pentagonu zostało rannych, gdy podszedł do nich strzelec w strefie kontroli bezpieczeństwa. Oficerowie, którzy przeżyli, odpowiedzieli ogniem, śmiertelnie raniąc strzelca, zidentyfikowanego jako Johna Patricka Bedella.

(Inf. wł. DZ)

REKLAMA

2119314619 views

REKLAMA

2119314711 views

REKLAMA

REKLAMA

2121111062 views

REKLAMA

2119314774 views

REKLAMA

2119314829 views

Bękarty wojny

Loty nad lodową pustynią

Świat na haju

Urodził się, by być Wielkim

REKLAMA

2119314869 views