REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Policja zatrzymała 90-latka, który rozdawał jedzenie bezdomnym

Policja zatrzymała 90-latka, który rozdawał jedzenie bezdomnym

-

90-letniemu mężczyźnie, zajmującemu się pomocą bezdomnym, i dwóm współpracującym z nim pastorom w Fort Lauderdale na Florydzie postawiono zarzuty złamania nowego rozporządzenia określającego zasady rozdawania żywności potrzebującym – podała w środę agencja AP.

Za takie przewinienie wszystkim trzem grozi do 60 dni w więzieniu i grzywna w wysokości 500 dolarów. Są oni pierwszymi osobami, które zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty złamania rozporządzenia, obowiązującego w mieście od piątku.

REKLAMA

“Jeden z policjantów powiedział: +Natychmiast rzuć ten talerz+, jakbym niósł broń” – relacjonował niedzielną interwencję policji 90-letni Arnold Abbott, który prowadzi organizację non profit Love Thy Neighbor (Kochaj swego bliźniego). W 1999 roku pozwał on miasto za zakazanie mu karmienia bezdomnych z Fort Lauderdale na plaży. Wówczas wygrał i zapowiedział, że także teraz zaskarży nowe przepisy.

Rozporządzenie określa, gdzie i w jaki sposób organizacje charytatywne mogą karmić bezdomnych. Znajdujących się w pomieszczeniach punktów dożywiania nie można sytuować np. w odległości mniejszej niż 500 stóp (ok. 150 metrów) od innego takiego punktu. Z kolei w przypadku stanowisk znajdujących się na zewnątrz zapewnić należy przenośne toalety; nie można też tworzyć takich punktów bliżej niż 500 stóp od budynków mieszkalnych.

Abbott podkreśla, że właśnie przepis dotyczący toalet jest dla jego organizacji niewykonalny.

Według policji w Fort Lauderdale celem rozporządzenia jest zapewnienie “legalnego, higienicznego i bezpiecznego rozdawania jedzenia bezdomnym”.

Narodowa Koalicja na rzecz Bezdomnych poinformowała, że Fort Lauderdale jest 13. miastem w USA, które od 2012 roku wprowadziło u siebie takie obostrzenia.

Abbott założył organizację po śmierci żony Maureen, która zginęła 23 lata temu w wypadku samochodowym.(PAP)

fot.werner22brigitte/pixabay.com

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks