REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPolicja usunęła z nowojorskiego Times Square około 25 tys. pszczół

Policja usunęła z nowojorskiego Times Square około 25 tys. pszczół

-

Nowojorska policja usunęła z Times Square około 25 tys. pszczół, które osiadły na wózku z hot dogami. Nikt nie został użądlony. Do akcji przystąpił sprowadzony specjalnie funkcjonariusz, który jest jednocześnie policyjnym pszczelarzem. Przeniósł rój bezpiecznie i nikt nie doznał obrażeń.

Jak poinformowała telewizja CBS pszczoły osiadły na parasolu wózka z jedzeniem w pobliżu rogu 43. Ulicy i Broadwayu we wtorek około godz. 14. Pszczelarz z nowojorskiej policji (NYPD) przybył ze specjalnym urządzeniem próżniowym i zebrał owady w humanitarny sposób. Zostały przetransportowane do pasieki na Long Island.

REKLAMA

„Około 25 tys. (pszczół) zostało przeniesionych, po tym jak powiadomił nas ktoś z wielkiego tłumu na Times Square. Zatłoczony ul w bardzo wilgotny dzień spowodował ich tymczasowe osiedlenie, podczas gdy pszczoły przewodniczki szukały nowego stałego miejsca” – wyjaśniała policja.

Zdaniem niektórych ekspertów pszczoły przewodniczki prowadzą rój do nowego miejsca, co odbywa się po sprawdzeniu przez wywiadowczynie czy nowe miejsce będzie miało odpowiednią objętość, możliwość zasklepienia dużych otworów itp.

CBS powołując się na opinię specjalistów tłumaczy, że rój pszczół tej wielkości jest rzadkością w mieście. Nie jest to jednak niespotykane.

“Zazwyczaj pszczoły roją się, gdy ule są przepełnione lub jest zbyt gorąco. (…) Generalnie, kiedy pszczoły się roją, są przeważnie potulne. Nie bronią się, nie są zainteresowane użądleniem” – wyjaśniał pszczelarz Andrew Cote dodając, że nie niepokoją nikogo jeśli się ich nie niepokoi.

Według CBS mało znana jednostka pszczelarzy NYPD powstała w 1995 roku. Ma własne konto na Twitterze.

Bohater wtorkowego incydentu na Times Square został zidentyfikowany jako funkcjonariusz Lauriano, który jest pszczelarzem NYPD od zaledwie roku, a od prawie pięciu lat hoduje pszczoły miodne we własnej pasiece – podała @NYPDBees.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2119200210 views

REKLAMA

2119200304 views

REKLAMA

REKLAMA

2120996658 views

REKLAMA

2119200373 views

REKLAMA

2119200429 views

REKLAMA

2119200472 views