REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Policja i wojsko szuka trzech zaginionych afgańskich żołnierzy

Policja i wojsko szuka trzech zaginionych afgańskich żołnierzy

-

Policja i wojsko z amerykańskiego stanu Massachusetts poszukuje trzech żołnierzy z afgańskich sił zbrojnych, którzy uczestniczyli w USA w szkoleniu wojskowym. Ostatnio widziano ich centrum handlowym w miejscowości Hyannis – poinformowano w poniedziałek.

Oficjalnie zaginięcie afgańskiego majora i dwóch kapitanów zgłoszono w sobotę wieczorem. Wcześniej uczestniczyli w szkoleniu, które odbywało się w bazie wojskowej w Cape Cod w hrabstwie Barnstable.

REKLAMA

W poszukiwania zaangażowane jest wojsko i miejscowa policja. Anonimowy przedstawiciel amerykańskiego wojska powiedział agencji Associated Press, że nie ma powodów by sądzić, że stanowią oni zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Mężczyźni brali udział ćwiczeniach, organizowanych co roku przez amerykańskie wojsko dla sojuszników. Szkolenia, które odbywają się od 2004 roku m.in. promować współpracę między siłami zbrojnymi różnych państw. W tegorocznej edycji uczestniczy ponad 200 osób z sześciu krajów w tym USA. Poza zaginionymi oficerami w bazie wojskowej nadal przebywa kilkunastu Afgańczyków. (PAP)

fot.Jawad Jalali/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA