REKLAMA

2118874282 views

REKLAMA

2118874281 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPolicja apeluje do gangów motocyklowych o powściągliwość

Policja apeluje do gangów motocyklowych o powściągliwość

-

fot.Waco Police Department/EPA
fot.Waco Police Department/EPA

Policja w Teksasie zaapelowała we wtorek do rywalizujących ze sobą gangów motocyklowych o powściągliwość po tym, gdy w niedzielę w krwawej rozprawie między nimi w przydrożnej restauracji w mieście Waco zginęło 9 ludzi, a 18 zostało rannych.

REKLAMA

“Było dość tragedii i dość przelewu krwi w Waco w Teksasie. Cenilibyśmy sobie, gdyby ich już więcej nie było” – powiedział na briefingu prasowym w Waco sierżant policji Patrick Swanton.

Dodał, że pogróżki wobec policji ze strony gangów motocyklowych “uległy stonowaniu”, ale wciąż niepokoją funkcjonariuszy, którzy aresztowali 170 ludzi po niedzielnej masakrze w restauracji Twin Peks w położonym w środkowym Teksasie mieście.

Spośród 18 rannych siedmiu przebywa nadal w szpitalu i wszyscy są w stanie stabilnym. Niemal wszyscy uczestnicy niedzielnej krwawej rozprawy byli spoza regionu Waco – zaznaczył Swanton.

Aresztowani, wobec których wyznaczono kaucje w wysokości po milion dolarów, zostali umieszczeni w różnych częściach miejscowego więzienia, by zapobiec aktom przemocy – poinformowały lokalne władze. Zatrzymani muszą się liczyć z zarzutami zorganizowanej działalności przestępczej, prowadzącej do zabójstw.

Koalicja motocyklistów wynajęła na swe niedzielne spotkanie patio restauracji Twin Peaks, ale pojawienie się tam krótko po południu czasu lokalnego członków rywalizującego z nimi gangu podgrzało znienacka atmosferę. Spór o miejsce na parkingu lub też przejechanie stopy jednego z motocyklistów mogły spowodować, że

doszło do gwałtownego starcia, w którym poza bronią palną użyto noży, pałek, kastetów i łańcuchów.

Policja wiedziała wcześniej, że w restauracji mają się zebrać rywalizujące ze sobą gangi i dlatego wysłano tam zawczasu co najmniej 12 funkcjonariuszy lokalnej policji z Waco, a także pewną liczbę policjantów stanowych. Na miejscu znaleźli się również agenci FAT – Federalnej Służby do spraw Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych.

Jak poinformował Swanton, wielu spośród aresztowanych nie chce współpracować ze śledczymi. “Niektórzy z zaangażowanych w ten incydent nie są uczciwi” – powiedział.

W zajściu w Waco uczestniczył między innymi motocyklowy gang Bandidos, który według ministerstwa sprawiedliwości USA ma od 2 do 2,5 tys. członków w Stanach Zjednoczonych i 13 innych państwach, będąc rywalem bardziej znanych Hells Angels. Bandidos walczą z motocyklowym gangiem Cossacks (Kozacy) o kontrolę w Teksasie, który uważają za swe własne terytorium. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2118050777 views

REKLAMA

2118050913 views

REKLAMA

REKLAMA

2119847272 views

REKLAMA

2118050999 views

REKLAMA

2118051071 views

REKLAMA

2118051137 views