REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPolemika Trumpa z krytyką w sprawie pomocy dla Portoryko

Polemika Trumpa z krytyką w sprawie pomocy dla Portoryko

-

Zniszczenia w Portoryko po przejściu huraganu Maria fot.Thais Llorca/EPA

Prezydent USA Donald Trump obciążył w sobotę przedstawicieli władz Portoryko winą za opieszałą pomoc dla poszkodowanych przez huragan Maria mieszkańców wyspy, twierdząc, że jego krytykowana za swe działania w tej sprawie administracja wykonuje “wspaniałą pracę”.

REKLAMA

Trump podjął w ten sposób polemikę z Carmen Yulin Cruz, burmistrz największego na Portoryko miasta San Juan, która w piątek oskarżyła republikańską ekipę prezydencką o nieskuteczność w łagodzeniu skutków huraganu Maria. Spowodował on największą od 90 lat klęskę żywiołową na zamieszkanym przez 3,4 mln ludzi Portoryko, uśmiercając co najmniej 16 osób i całkowicie dewastując system energetyczny oraz telekomunikację, co zdezorganizowało dostawy żywności, wody pitnej i paliw na całej wyspie.

“Umieramy, a wy zabijacie nas nieskutecznością” – powiedziała Cruz na piątkowej konferencji prasowej pod adresem waszyngtońskiej administracji. “Błagam, błagam każdego kto nas może wysłuchać, by uratował nas przed umieraniem” – dodała.

Trump uznał w sobotę jej wypowiedź za bezzasadną. “Takie niesprawne przywództwo burmistrz San Juan i innych na Portoryko, którzy nie są zdolni sprawić, by ich pracownicy pomogli. Chcą, by wszystko zostało zrobione za nich, podczas gdy powinien to być wspólny wysiłek” – napisał prezydent na Twitterze. Jak stwierdził, Cruz “została teraz namówiona przez Demokratów, że musi być uszczypliwa wobec Trumpa”.

Cruz, która w związku ze zniszczeniem jej domu mieszka obecnie w schronisku, powiedziała telewizji MSNBC, że aspekty osobiste nie wchodzą tutaj w grę, a pracownicy miejscy wykonują swe obowiązki najlepiej jak mogą.

“Po prostu prosiłam o pomoc – nie powiedziałam niczego uszczypliwego o prezydencie. Nie zamierzam dać się zwodzić miałkim komentarzom, polityce, nieistotnym kwestiom” – podkreśliła burmistrz. (PAP)

REKLAMA

2129182053 views

REKLAMA

REKLAMA

2129182068 views

REKLAMA

REKLAMA

2130978388 views

REKLAMA

2129182078 views

REKLAMA

2129182081 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

Potwór o 21 twarzach

REKLAMA

2129182085 views