REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Podróżni z 43 stanów na liście objętych kwarantanną po przybyciu do Nowego...

Podróżni z 43 stanów na liście objętych kwarantanną po przybyciu do Nowego Jorku

-

Od wtorku podróżni już z 43 na 50 amerykańskich stanów muszą się poddać kwarantannie po przyjeździe do Nowego Jorku. Na razie nie dotyczy to ościennych New Jersey i Connecticut, chociaż i one przekroczyły dopuszczalny próg zakażeń.

Według nowojorskich przepisów stanowych obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie muszą się poddać wszystkie osoby, łącznie z nowojorczykami, które przyjeżdżają z obszarów z pozytywnym średnim wynikiem testów na obecność koronawirusa w ciągu siedmiu dni wyższym niż 10 na 100 000 mieszkańców lub 10 proc. i więcej w tym samym okresie.

New Jersey i Connecticut przekroczyły dopuszczalny próg zakażeń, ale nie zostały dotychczas objęte restrykcjami. Według gubernatora Andrew Cuomo byłoby to „niepraktyczne”.

„Jest po prostu zbyt wiele węzłów przesiadkowych, zbyt wiele połączeń, zbyt wielu ludzi, którzy mieszkają w jednym miejscu, a pracują w drugim. Miałoby to katastrofalny wpływ na gospodarkę” – wyjaśnił Cuomo dodając, że jest otwarty na wprowadzenie ograniczeń w podróżach, które nie są pilne.

Co najmniej siedem stanów odnotowało niedawno rekordowe jednodniowe wzrosty infekcji koronawirusem. Niektóre wprowadziły w związku z tym dalsze obostrzenia. Wiąże się to z potencjalnymi zgromadzeniami, mogącymi skutkować rozprzestrzenianiem się koronawirusa na wielką skalę w nadchodzącym okresie świąt Bożego Narodzenia.

Odsetek nowych zakażeń SARS-CoV-2 w stanie Nowy Jorku w ciągu ostatniej doby wynosił 1,3 procent. Uwzględnia to rejony, które są uważane za duże skupiska infekcji.

W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu powikłań związanych z koronawirusem w całym stanie zmarło 12 osób. 942 zostały hospitalizowane.

We wtorek gubernator ogłosił, że zakaz eksmisji z obiektów komercyjnych zostaje przedłużony do 1 stycznia. Moratorium na eksmisje mieszkań ma, jeśli nie dojdzie do zmian, wygasnąć tego samego dnia.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Stan NY powinien ogłosić niepodległość i zamknąć granicę. Prezydentem będzie Cuomo a jego zastępcą de Blasio. Poco hołota z innych stanów ma przyjeżdżać do tak wspaniałego stanu i rządzonego przez tak wspaniałych ludzi. Bezpłatna opieka lekarska, bezpłatne wyższe szlolnictwo i oczywiście związana z tym podwyżka podatków do 70% dla ludzi, którzy zarabiają ponad $150000. Komunistyczna republika (nazwa kraju do uzgodnienia) zapewni wszystkim niespotykany dobrobyt. Dlaczego jakieś chamy w rodzaju Trumpa mają wtrącać się w życie tak wspaniałego kraju i tak wspaniałych ludzi. Wielu tzw. artystów, którzy kolejny raz grożą opuszczeniem Stanów, (jeżeli Trump zostanie ponownie wybrany) z pewnością przeprowadzą się do nowego kraju i zaczną płacić podatki od swoich super zarobków. Nowe państwo będzie znakomicie prosperować. Powinni się jednak pośpieszyć, bo obecni bogacze stanowi mogą uciec obawiając się podwyżki podatków.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks