REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPodejrzany ws. morderstwa w Buffalo Grove w czwartek nadal na wolności

Podejrzany ws. morderstwa w Buffalo Grove w czwartek nadal na wolności

-

W środę 20 listopada, trzy dni po zabójstwie małżeństwa w garażu na osiedlu w Buffalo Grove, wydano ogólnokrajowy nakaz aresztowania 64-letniego Anatoliya Ermaka, podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. Nakaz gwarantuje ekstradycję podejrzanego z jakiegokolwiek miejsca w kraju. Domniemany sprawca jest byłym mężem zamordowanej kobiety, mieszka w okolicy Minneapolis, zaś samochód, którym przyjechał do Illinois, miał tablice z Florydy. W czwartek 21 listopada po południu mężczyzna nadal pozostawał na wolności.

Zgodnie z nowym, wydanym w środę przez sędziego powiatu Cook nakazem aresztowania, 64-letni Anatoliy Ermak jest poszukiwany w związku z dwoma zarzutami morderstwa pierwszego stopnia. W opinii władz, nie ma podstaw, by wierzyć, że mężczyzna opuścił kraj z użyciem paszportu. Zdaniem policji z Buffalo Grove nakaz aresztowania jest wynikiem trwającego non stop przez 48 godzin śledztwa i ścisłej współpracy z agentami federalnymi. Policja przypominała w czwartek, że mężczyzna jest uzbrojony i niebezpieczny. Na miejscu zbrodni nie znaleziono broni.

REKLAMA

Ciała 55-letniej Nataliyi Ermak i jej 69-letniego męża Romana Frida z ranami postrzałowymi znaleziono w niedzielę 17 listopada w nocy w garażu na osiedlu, w którym mieszkali – Cambridge on the Lake, przy 150 Lake Boulevard w Buffalo Grove. Zginęli na miejscu. Podejrzany w sprawie morderstwa były mąż Nataliyi Ermak może poruszać się nissanem versą (hatchback) w kolorze białym zarejestrowanym na Florydzie z tablicą z numerami KCFK75. Z opublikowanego rysopisu wynika, że Ermak ma siwe włosy i może mieć od 5 stóp i 10 cali do 6 stóp wzrostu. W chwili ataku miał na sobie ubranie w ciemnych kolorach i czapkę bejsbolówkę.

Policja poinformowała, że nagrania z monitoringu pokazują, iż sprawca śledził samochód, którym poruszało się małżeństwo. Wszedł za nimi do garażu około 8.15 wieczorem, a kiedy wysiadali z auta, zaczął z nim rozmawiać, a następnie oddał serię strzałów z bliskiej odległości i uciekł bocznymi drzwiami. Kilka godzin później jeden z mieszkańców osiedla powiadomił policję o dwóch osobach leżących w kałuży krwi przy samochodzie w garażu.

Mieszkańcy osiedla Cambridge on the Lake są zaszokowani zbrodnią. Podkreślają, że do tej pory było to bardzo ciche i bardzo bezpieczne miejsce. „Sąsiedzi, których spotkałam, to wspaniali ludzie. Oboje z mężem jesteśmy tutaj bardzo szczęśliwi” – powiedziała Dolores Rengers, która wypowiadała się dla telewizji ABC7 Chicago.

Policja zapewniła już na początku śledztwa, że nie ma zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Małżeństwo było celem sprawcy, chociaż ciągle nie wiadomo, jakim kierował się motywem.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszony jest o kontakt z policją Buffalo Grove pod numerem 847-459-2560. Anonimowo można je przekazywać na stronie Lake County Crime Stoppers www.lakecountycrimestoppers.com albo pod numerem tel. 847-662-2222.

(jm, tos)

Na zdjęciu: Anatoliy Ermak fot. Buffalo Grove police

REKLAMA

2107688906 views

REKLAMA

REKLAMA

2107689138 views

REKLAMA

2109485529 views

REKLAMA

2107689279 views

REKLAMA

2107689378 views

REKLAMA

2107689486 views