REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Poczta znalazła 1700 niedostarczonych głosów w wyborach w Pensylwanii

Poczta znalazła 1700 niedostarczonych głosów w wyborach w Pensylwanii

-

Urząd pocztowy (USPS) oświadczył, że po przeszukaniu swoich sortowni na wniosek sądu odnalazł 1,7 tys. niedostarczonych głosów – podaje w piątek Reuters. Koperty z kartami wyborczymi są w drodze do miejsc zliczania głosów.

W przekazanej sądowi informacji poczta poinformowała, że odnalazła m.in. 1076 kopert z głosami w Filadelfii, 300 – w Pittsburghu i 266 – w Lehigh Valley. Ponadto około 500 głosów znaleziono również w Karolinie Północnej, gdzie także wciąż trwa liczenie głosów.

W obu stanach karty wyborcze nadane przed zamknięciem urn, ale dostarczone już po mogą być przyjmowane do piątkowego popołudnia.

Przeszukiwanie pocztowych sortowni dwa razy dziennie polecił w czwartek sędzia sądu federalnego w Waszyngtonie Emmett Sullivan w reakcji na pozew organizacji pozarządowych, oskarżających urząd pocztowy o celowe spowolnienie procesu wyborczego.

Podczas posiedzenia w środę Sullivan oznajmił, że mianowany przez prezydenta Donalda Trumpa na kilka miesięcy przed wyborami nowy szef USPS Louis DeJoy będzie musiał pod przysięgą wyjaśnić postępowanie poczty.

Prawnicy USPS oświadczyli w czwartek, że w środę – dzień po wyborach – wpłynęło 150 tys. głosów. Większość nadeszła w stanach, gdzie głosy przychodzące po zamknięciu urn są wciąż uznawane. W Pensylwanii w piątek wciąż trwało liczenie głosów. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks