REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Po zaprzysiężeniu Biden podpisze w środę 15 aktów wykonawczych

Po zaprzysiężeniu Biden podpisze w środę 15 aktów wykonawczych

-

Po zaprzysiężeniu w środę na prezydenta Joe Biden podpisze 15 aktów wykonawczych, anulując niektóre decyzje podjęte przez dotychczasowego prezydenta Donalda Trumpa i podejmując pierwsze działania ws. pandemii koronawirusa i zmian klimatu – powiadomiła współpracowniczka prezydenta elekta.

Aby stawić czoło kryzysom związanym z pandemią, gospodarką, zmianami klimatycznymi i nierównością rasową, Biden podpisze w środę po południu w Gabinecie Owalnym rozporządzenia wykonawcze i memoranda oraz poprosi agencje (rządowe) o podjęcie kroków w dwóch dodatkowych obszarach – poinformowała Jen Psaki, która w nowej administracji będzie rzeczniczką Białego Domu.

REKLAMA

2147483647 clicks

Rozporządzenia będą dotyczyć m.in. ustanowienia w Białym Domu nowego biura koordynującego walkę z pandemią koronawirusa i wprowadzenia obowiązku noszenia masek i utrzymywania dystansu społecznego na terenie wszystkich obiektów federalnych.

Biden rozpocznie również proces ponownego przystąpienia USA do porozumienia klimatycznego z Paryża i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz wyda rozległe zarządzenie dotyczące walki ze zmianami klimatycznymi, w tym cofnięcia wcześniejszego prezydenckiego pozwolenia na kontrowersyjny ropociąg Keystone XL.

Biden natychmiast zakończy też stan wyjątkowy, który Trump ogłosił na granicy z Meksykiem w lutym 2018 r., aby przekierować miliardy dolarów z resortu obrony na budowę muru. Wstrzyma również budowę muru, aby przejrzeć kontrakty i sposób, w jaki pieniądze na jego budowę mogły zostać gdzie indziej przekierowane.

Psaki zaznaczyła, że działania podjęte już w środę koncentrują się na zapewnieniu “natychmiastowej pomocy” Amerykanom.

Plany związane z pierwszym dniem urzędowania to dopiero początek szeregu działań, które prezydent podejmie wkrótce po objęciu urzędu – dodała. “W nadchodzących dniach i tygodniach będziemy ogłaszać dodatkowe rozporządzenia wykonawcze, które zmierzą się z tymi wyzwaniami i spełnią obietnice

REKLAMA

2131917036 views

REKLAMA

REKLAMA

2131917051 views

REKLAMA

REKLAMA

2133713371 views

REKLAMA

2131917061 views

REKLAMA

2131917064 views

REKLAMA

2131917068 views