REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPo orzeczeniu Sądu Najwyższego lekarze odwołują zaplanowane zabiegi aborcyjne

Po orzeczeniu Sądu Najwyższego lekarze odwołują zaplanowane zabiegi aborcyjne

-

W ślad za orzeczeniem Sądu Najwyższego USA stwierdzającym, że konstytucja nie gwarantuje prawa do przerywania ciąży lekarze odwoływali zaplanowane zabiegi. Wstrzymywali je m.in. na polecenie ustawodawców stanowych.

Media przywołują przykłady odmowy przerwania ciąży m.in. w Missouri, Arizonie i Arkansas. Niektóre kliniki zawiesiły usługi aborcyjne do czasu oceny prawnych konsekwencji orzeczenia Sądu Najwyższego.

REKLAMA

Telewizja CNN przytoczyła wypowiedź dr DeShawn Taylor, prowadzącą klinikę Desert Star Family Planning w Phoenix,w stanie Arizona, która powiedziała, że jej klinika odwołała około 20 wstępnie zaplanowanych zabiegów aborcyjnych.

„Gdy tylko będzie to bezpieczne, jesteśmy zobowiązani do utrzymania naszych drzwi otwartych, aby móc zapewnić opiekę aborcyjną. Wierzę, że przez jakiś czas będziemy przeżywać mroczne czasy, ale mam nadzieję, że nie zbyt długo” – mówiła Taylor.

Republikanie ze stanowego Senatu Arizony wydali oświadczenie, że należy tam natychmiast wprowadzić w życie prawo sprzed epoki proaborcyjnego wyroku w sprawie Roe przeciw Wade. Zakazuje ono większości aborcji, z wyjątkiem koniecznych dla ratowania życia matki.

Według dr Janet Cathey, z klinki Little Rock Planned Parenthood w Arkansas, odwołano tam od 60 do 100 zabiegów aborcji. 

„Były pacjentki, które mówiły, że są w drodze. (…) Musieliśmy im powiedzieć: 'Nie, musimy przestrzegać prawa'” – powiedziała Cathey CNN.

Stan Illinois ma ustawodawstwo, które zapewnia ochronę przed wprowadzeniem zakazu aborcji po unieważnieniu przez Sąd Najwyższy USA federalnego prawa do aborcji. 

Gubernator J.B. Pritzker w 2019 r. podpisał ustawę Reproductive Health Act, która ustanowiła przerywanie ciąży „podstawowym prawem” ochrony zdrowia kobiet w Illinois.

(tos,PAP)

1 KOMENTARZ

  1. „Reproductive Health Act”, czyli podstawowe „prawo ochrony zdrowia kobiet” jako zamiennik dla bezwzględnego zabijania dzieci nienarodzonych. Takiej „finezji językowej” nie powstydziliby się nawet naziści. Pritzker jest wyjątkowo aktywny w „walce” z nienarodzonymi dziećmi. W ostatnich dniach zastrzelono w Chicago 5-miesięczne niemowlę, a dzisiaj nad ranem zastrzelono 4-letniego chłopca a trzech innych chłopców wieku od 5 do 11 lat zostało poważnie rannych. Pritzker i Litghtfoot (też aktywnie propaguje nielimitowaną aborcję) udają, że problem nie istnieje. Jak brakuje rzeczywistych osiąnięć to trzeba czymś do siebie przekonać wyborców. Apelują więc do „birthing persons” i facetów: zagłosujcie na nas, a my pomożemy i zapłacimy (oczywiście z podatków) za zabicie waszych nienarodzonych dzieci.

REKLAMA

2105249224 views

REKLAMA

2105249457 views

REKLAMA

2107045849 views

REKLAMA

2105249600 views

REKLAMA

2105249700 views

REKLAMA

2105249809 views