REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Po eksplozji na Manhattanie poszukiwany "niebezpieczny mężczyzna"

Po eksplozji na Manhattanie poszukiwany “niebezpieczny mężczyzna”

-

FBI
FBI

W związku z sobotnią eksplozją na Manhattanie policja poszukuje 28-letniego mieszkańca New Jersey, naturalizowanego obywatela USA pochodzenia afgańskiego; może być “uzbrojony i niebezpieczny” – poinformował w poniedziałek burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

REKLAMA

2147483647 clicks

W wywiadzie dla CNN burmistrz podał, że chodzi o Ahmada Khana Rahamiego. Nowojorska policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego. Gdy zostanie schwytany, ma zostać przesłuchany.

De Blasio oświadczył również, że w toku śledztwa jednoznacznie stwierdzono, że eksplozja – do której doszło w sobotę wieczorem czasu lokalnego w ruchliwej dzielnicy Chelsea na Manhattanie i która spowodowała obrażenia u 29 osób – jest związana z terroryzmem.

Również w poniedziałek gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo oświadczył, że możliwe jest, iż eksplozja była zamachem terrorystycznym, a zamachowiec mógł mieć powiązania z zagranicą.

Jak podaje agencja EFE, Rahami mieszka lub mieszkał w stanie New Jersey, w mieście Elizabeth, gdzie w niedzielę koło stacji kolejowej znaleziono ładunki wybuchowe. Były w plecaku włożonym do pojemnika na śmieci. Na razie nie wiadomo, czy Rahami poszukiwany jest jedynie w sprawie eksplozji na Manhattanie, czy również wiąże się go z ładunkami znalezionymi w Elizabeth.

Jak podała stacja ABC News, powołując się na źródła w policji, mężczyznę zidentyfikowano na podstawie danych z telefonu komórkowego znalezionego w pobliżu miejsca sobotniej eksplozji.

W związku ze sprawą w niedzielę wieczorem czasu lokalnego zatrzymano pięć osób; mogą one należeć do rodziny Rahamiego – informuje EFE.

Podczas akcji przeszukiwania miejsca eksplozji na Manhattanie, gdzie wybuchła bomba podłożona w śmietniku, a ściślej tzw. improwizowane urządzenie wybuchające (improvised explosive device – IED), policja natrafiła na szybkowar podłączony kablami do telefonu komórkowego. Domniemany drugi ładunek został znaleziony również cztery przecznice od miejsca wcześniejszej eksplozji. Portal BBC zauważa, że w Elizabeth znaleziono takie same ładunki.(PAP)

REKLAMA

2131796430 views

REKLAMA

REKLAMA

2131796445 views

REKLAMA

REKLAMA

2133592765 views

REKLAMA

2131796455 views

REKLAMA

2131796458 views

REKLAMA

2131796462 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek