REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPo eksplozji na Manhattanie poszukiwany "niebezpieczny mężczyzna"

Po eksplozji na Manhattanie poszukiwany „niebezpieczny mężczyzna”

-

FBI
FBI

W związku z sobotnią eksplozją na Manhattanie policja poszukuje 28-letniego mieszkańca New Jersey, naturalizowanego obywatela USA pochodzenia afgańskiego; może być „uzbrojony i niebezpieczny” – poinformował w poniedziałek burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

W wywiadzie dla CNN burmistrz podał, że chodzi o Ahmada Khana Rahamiego. Nowojorska policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego. Gdy zostanie schwytany, ma zostać przesłuchany.

REKLAMA

De Blasio oświadczył również, że w toku śledztwa jednoznacznie stwierdzono, że eksplozja – do której doszło w sobotę wieczorem czasu lokalnego w ruchliwej dzielnicy Chelsea na Manhattanie i która spowodowała obrażenia u 29 osób – jest związana z terroryzmem.

Również w poniedziałek gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo oświadczył, że możliwe jest, iż eksplozja była zamachem terrorystycznym, a zamachowiec mógł mieć powiązania z zagranicą.

Jak podaje agencja EFE, Rahami mieszka lub mieszkał w stanie New Jersey, w mieście Elizabeth, gdzie w niedzielę koło stacji kolejowej znaleziono ładunki wybuchowe. Były w plecaku włożonym do pojemnika na śmieci. Na razie nie wiadomo, czy Rahami poszukiwany jest jedynie w sprawie eksplozji na Manhattanie, czy również wiąże się go z ładunkami znalezionymi w Elizabeth.

Jak podała stacja ABC News, powołując się na źródła w policji, mężczyznę zidentyfikowano na podstawie danych z telefonu komórkowego znalezionego w pobliżu miejsca sobotniej eksplozji.

W związku ze sprawą w niedzielę wieczorem czasu lokalnego zatrzymano pięć osób; mogą one należeć do rodziny Rahamiego – informuje EFE.

Podczas akcji przeszukiwania miejsca eksplozji na Manhattanie, gdzie wybuchła bomba podłożona w śmietniku, a ściślej tzw. improwizowane urządzenie wybuchające (improvised explosive device – IED), policja natrafiła na szybkowar podłączony kablami do telefonu komórkowego. Domniemany drugi ładunek został znaleziony również cztery przecznice od miejsca wcześniejszej eksplozji. Portal BBC zauważa, że w Elizabeth znaleziono takie same ładunki.(PAP)

REKLAMA

2100200783 views

REKLAMA

REKLAMA

2100201016 views

REKLAMA

REKLAMA

2101997408 views

REKLAMA

2100201159 views

REKLAMA

2100201260 views

REKLAMA

2100201370 views