REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Piesek o imieniu Dash wywołał alarm w kalifornijskim banku

Piesek o imieniu Dash wywołał alarm w kalifornijskim banku

-

Dash fot.Bruce Francis
Dash fot.Bruce Francis

Piesek o imieniu Dash – podobnym brzmieniowo do “Daech”, czyli arabskiego akronimu dżihadystycznego Państwa Islamskiego – mimowolnie doprowadził do podniesienia alarmu w kalifornijskim banku – pisze w środę agencja AFP, powołując się na lokalne media.

REKLAMA

Wszystko rozpoczęło się na początku marca, gdy właściciel Dasha – chory na stwardnienie rozsiane Bruce Francis – chciał wykonać przelew internetowy, by zapłacić pracownikowi za wyprowadzanie jego pupila. W tytule operacji zwyczajnie umieścił imię psa, Dash.

Wówczas pracownicy banku pomylili imię z akronimem organizacji terrorystycznej i anulowali płatność – podały media. Instytucja zgłosiła operację do amerykańskiego departamentu skarbu, które wysłało do Francisa wiadomość z prośbą o “wytłumaczenie, co oznacza +Dash+”.

“Powiedziałem: +super, zatrzymują najgłupszego terrorystę na świecie” – tak o incydencie opowiadał Francis w lokalnej telewizji KTVU.

Jak oświadczył rzecznik banku w wypowiedzi dla KTVU, takie działanie ze strony instytucji jest ważną częścią kontroli, by za pośrednictwem banku nie dochodziło do popełnienia przestępstwa. Podkreślił, że płatność – po przeprowadzeniu kontroli – została zrealizowana.

Francis oświadczył, że popiera działanie banku. “Moim zdaniem jeśli jest cokolwiek, co możemy zrobić, żeby powstrzymać terrorystów, róbmy to. I jeśli to oznacza niedogodność dla mnie i mojego pracownika, jest to cena, którą zdecydowanie chcę zapłacić” – powiedział. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks