REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Pierwszy raz od marca liczba nowych bezrobotnych poniżej miliona 

Pierwszy raz od marca liczba nowych bezrobotnych poniżej miliona 

-

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu, który skończył się 8 sierpnia, wyniosła 963 tys. i pierwszy raz od marca była poniżej miliona. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 1,1 mln, wobec 1,191 mln poprzednio, po korekcie z 1,186 mln.

“Wydaje się, że tempo zwolnień zaczyna powoli spadać, ale nadal ogromna liczba ludzi zgłasza wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Jednym z zagrożeń dla rynku pracy i gospodarki jest brak pośpiechu w negocjacjach dotyczących kolejnego pakietu stymulacyjnego” – powiedział Ryan Sweet, dyrektor ds. polityki monetarnej w Moody’s Analytics.

REKLAMA

Sekretarz departamentu skarbu Steven Mnuchin wskazał, że Kongres może uchwalić plan pomocy dla gospodarki w wysokości nieco ponad 1 dol.  i zająć się później innymi dodatkowymi bodźcami dla wsparcia gospodarki. “Zawsze możemy wrócić później w tym roku, albo w styczniu (2021 r.) i określić kolejny projekt” – powiedział Mnuchin w Fox Business Network. “Nie musimy robić wszystkiego naraz” – dodał.

Przewodnicząca Izby reprezentantów  Nancy Pelosi, poinformowała z kolei, że demokraci są gotowi wznowić negocjacje, gdy administracja prezydenta Trumpa zacznie poważnie traktować rozmowy ws. planu wsparcia gospodarki. Pelosi powiedziała, że istnieje “przepaść” dzieląca obie strony – republikanów i demokratów – ale że ma nadzieję, iż uda się osiągnąć kompromis. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks