REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Pierwsze kanadyjskie naloty na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii

Pierwsze kanadyjskie naloty na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii

-

fot.Atef Safadi/EPA
fot.Atef Safadi/EPA

Siły powietrzne Kanady przeprowadziły pierwsze naloty na pozycje Państwa Islamskiego (IS) w Syrii – poinformowało w środę kanadyjskie ministerstwo obrony.

REKLAMA

Z komunikatu ministerstwa wynika, że dwa kanadyjskie samoloty typu F-18 wzięły udział w nalocie sił koalicyjnych na pozycje IS w pobliżu miasta Ar-Rakka w północnej Syrii.

Kanada jest drugim, po USA, krajem NATO prowadzącym naloty na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii.

Siły koalicji międzynarodowej pod wodzą USA atakują IS od września 2014 roku. W nalotach na dżihadystów w Iraku poza lotnictwem USA biorą udział siły powietrzne Australii, Belgii, Kanady, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Natomiast w bombardowania w Syrii zaangażowane były do tej pory siły powietrzne USA, Bahrajnu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

30 marca parlament Kanady zaaprobował wniosek rządu o rozszerzenie misji przeciwko IS także na Syrię oraz jej przedłużenie do końca marca 2016 roku.

W północnym Iraku operuje ok. 70 żołnierzy kanadyjskich sił specjalnych. Dotychczas w nalotach na pozycje IS w Iraku uczestniczyło sześć kanadyjskich samolotów. Premier Kanady Stephen Harper podkreślił w marcu, że Państwo Islamskie stanowi istotne zagrożenie także dla Kanady. (PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks