REKLAMA

2132500239 views

REKLAMA

2132500238 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPierwsi azylanci w kadencji Bidena przybyli z Meksyku

Pierwsi azylanci w kadencji Bidena przybyli z Meksyku

-

Do Kalifornii trafiła pierwsza grupa imigrantów ubiegających się o azyl, z których tysiące musiało dotąd czekać na rozpatrzenie ich wniosków azylowych w Meksyku. Pochodzą z Hondurasu, Peru, Nikaragui, Gwatemali i Kuby.

„Dzisiejszy dzień był pełen nadziei. W końcu widzieliśmy, jak 25 osób zostało powitanych z godnością” – powiedział CBS News prawnik Taylor Levy, który pomagał wcześniej dziesiątkom osób ubiegającym się o azyl. Musieli w oczekiwaniu na przesłuchania przez amerykańskie sądy wyjechać do Meksyku.

REKLAMA

Aby powstrzymać imigrację do USA, administracja Trumpa w 2019 roku uchwaliła program zwany Protokołami Ochrony Migrantów (MPP). Doprowadziło to do wysłania z Ameryki do Meksyku ponad 70 tysięcy osób z różnych krajów ubiegających się o azyl.

Według CBS News wiele z nich przebywało na obszarach nękanych przemocą i przestępczością. Czekali miesiącami, a nawet latami w obozach w ciężkich warunkach. Organizacja Human Rights First udokumentowała ponad 1500 napaści, porwań, gwałtów, gróźb, a nawet morderstw na imigrantach.

„Dzisiaj zrobiliśmy pierwszy krok, aby rozpocząć bezpieczne, wydajne i humanitarne rozpatrywanie spraw osób kwalifikujących się do azylu ” – powiedział szef Ministerstwa Bezpieczeństwa Kraju (DHS) Alejandro Mayorkas.

Zgodnie z szacunkami pierwsza faza procesu rozpatrywania spraw o azyl może objąć około 25 000 osób. Ostatecznie będzie ich prawdopodobnie mniej, ponieważ wielu nie mogąc się doczekać opuściło Meksyk i wróciło do swoich krajów.

Niedawno zatrzymani migranci, którzy nigdy nie znaleźli się w programie MPP wciąż stoją w obliczu groźby szybkiej deportacji zgodnie z wciąż obowiązującymi przepisami z czasów Trumpa. Mayorkas ostrzegł potencjalnych migrantów, aby nie podejmowali „niebezpiecznej podróży” na północ.

„Ograniczenia obowiązują i będą egzekwowane” – podkreślił.

Administracja Joe Bidena wymaga od wszystkich imigrantów ubiegających się o azyl i czekających w Meksyku, przeprowadzenia testów na koronawirusa.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Tym komentarzem dziennikarz PAP znakomicie wpisuje się w nurt antyamerykańskiej propagandy “elit” demokratycznych i mediów. “Demokraci” potrzebują więcej ludzi uzależnionych od rządu czyli współczesnych niewolników. Czarni Amerykanie w większości dużych miast amerykańskich już nie wystarczają. Aby zniszczyć Amerykę potrzeba więcej takich ludzi. Troska o biednych i prześladowanych to fikcja. Jeżeli te “elity” przestaną być zwolennikami nielimitowanej aborcji, to wtedy może zmienię zdanie i może będę im wierzył, że zalezy im na prześladowanych i biednych. Kto może być bardziej bezbronny i potrzebujący pomocy niż dziecko nienarodzone? Biden powiedział otwarcie, że chce otwartej granicy i każdy kto chce może przybyć do USA. Czy tak zachowuje się normalny prezydent normalnego kraju? Ameryka potrzebuje imigrantów, ale to nie może być imigracja nielegalna. W USA już przebywa kilkanaście milionów nielegalnych imigrantów (niektórzy twierdzą, że nawet 20 mln.). Nie wiedomo kto to jest i gdzie przebywają. Balagan coraz większy. Dla ułatwienia Biden zaprasza następnych. Amerykanie będą mieli to co chcieli i sami tak zdecydowali. Wyższe podatki są nieuniknione dla pokrycia wyższych kosztów pomocy społecznej i medicaid. Dług już wynosi 30 tryllionów i będzie się powiększał. Wartość dolara będzie spadać, a potęga reżimu chińskiego będzie wzrastala. Obecna administracja pracuje dla dobra reżimu chińskiego. Osłabianie dolara i “green” energy to główne kierunku działania administracji. Chiny budują kopalnie węgla kamiennego, bo wiedzą, że wiatraki i panele nie zapewnią bezpieczeństwa energetycznego. Jedynie energia jądrowa może rozwiązać ten problem, ale “zieloni idioci” nie przyjmują tego do wiadomości. Redakcja DZ zapewne popiera działania adm. Bidena. Wynika to z treści zamieszczanych komentarzy i informacji własnych. Zapewne też bardzo chętnie będzie płacić wyższe podatki i zachęcać do tego czytelników DZ.

REKLAMA

2129552622 views

REKLAMA

REKLAMA

2129552637 views

REKLAMA

REKLAMA

2131348957 views

REKLAMA

2129552647 views

REKLAMA

2129552650 views

REKLAMA

2129552654 views