REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPięć osób zginęło w strzelaninie w Burlington

Pięć osób zginęło w strzelaninie w Burlington

-

Cztery kobiety i mężczyzna zginęli podczas strzelaniny, do której doszło w piątek wieczorem w centrum handlowym Cascade Mall w Burlington w stanie Waszyngton. Policja i FBI poszukują sprawcy.

Napastnik, opisywany jako mężczyzna o latynoskich rysach, rozpoczął strzelaninę w Burlington, 105 km od Seattle, w piątek o godz. 19.30 czasu lokalnego – podał rzecznik policji stanowej Mark Francis.

REKLAMA

Sprawca, który otworzył ogień do osób robiących zakupy w dziale z kosmetykami, zbiegł. Trwają jego poszukiwania; ewakuowano pobliski stadion, na którym licealiści rozgrywali mecz futbolowy.

Do strzelaniny doszło w godzinach, gdy w galerii handlowej w Burlington było wielu kupujących. Sprawca zbiegł jeszcze przed pojawieniem się policji – wyjaśnił Francis.

Sprawcy, który uzbrojony był w karabin „typu myśliwskiego”, poszukuje FBI i policja z psami wspierana przez śmigłowiec – podał Francis i zaapelował do mieszkańców Burlington, by nie wychodzili w miarę możliwości z domów.

Biuro FBI w Seattle poinformowało, że „nie posiada informacji, z których wynikałoby, że planowane są kolejne ataki w stanie Waszyngton”; komunikat FBI nie zawiera jednak żadnych dodatkowych wyjaśnień czy szczegółów.

Motywy zbrodni nadal pozostają nieznane.

Reuters przypomina, że niespełna tydzień wcześniej doszło do masakry w miejscowości St. Cloud w stanie Minnesota, gdzie mężczyzna w mundurze prywatnej firmy ochroniarskiej zranił nożem osiem osób w centrum handlowym Crossroads Mall. Napastnik został zastrzelony.

Według propagandowej agencji prasowej dżihadystów Amak był on bojownikiem Państwa Islamskiego (IS). Według tego źródła „żołnierz Państwa Islamskiego” działał w odpowiedzi na apel o „atakowanie obywateli państw należących do koalicji krzyżowców”. (PAP)

Na zdjęciu opublikowanym przez policję stanu Waszyngton poszukiwany sprawca zamachu  fot.EPA

REKLAMA

2103135547 views

REKLAMA

2103135780 views

REKLAMA

2104932172 views

REKLAMA

2103135923 views

REKLAMA

2103136023 views

REKLAMA

2103136132 views