REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPięć małych dziewczynek z Ameryki Południowej porzuconych przy granicy Meksyku z Teksasem

Pięć małych dziewczynek z Ameryki Południowej porzuconych przy granicy Meksyku z Teksasem

-

Pięć dziewczynek z Hondurasu i Gwatemali w wieku od niemowlęcia do siedmiu lat przebywało na pustkowiu, na granicy z Meksykiem. Kiedy je zatrzymano, były same.

Urząd ds. ceł i ochrony granic (CBP) poinformował w poniedziałek, że miało to miejsce poprzedniego dnia przy granicy w południowym Teksasie. Dzieci nie posiadały dokumentów. Żadne z nich nie wymagało pomocy medycznej.

REKLAMA

Miejscowy farmer zauważył w niedzielę dziewczynki w pobliżu miejscowości Normandia, na południowy zachód od San Antonio. Mężczyzna powiadomił służby graniczne. Udzielił też dziewczynkom schronienia, przyniósł jedzenie i wodę do picia. Temperatura powietrza w tym dniu sięgała 103 st. F.

“To łamie serce, gdy znajdujemy tak małe dzieci, które walczą o życie w środku pustkowia” – mówił cytowany przez amerykańskie radio publiczne (NPR) Austin L. Skero, dowódca patrolu w sektorze Del Rio.

CBP powiadomił, że zatrzymane dzieci zostały najpierw przewiezione do ośrodka przetwarzania danych imigrantów. Później zajął się nimi Departament Zdrowia i Usług Społecznych.

Wcześniej, w piątek, sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Alejandro Mayorkas przekonywał, że liczba dzieci-imigrantów bez opieki, przetrzymywanych na granicy, po największym od 20 lat wzroście obecnie gwałtownie spadła. Jak dodał w ośrodkach zatrzymań patroli granicznych przebywało ich 700. Rekordową liczbę na granicy z Meksykiem, niemal 6 tys., odnotowano w marcu tego roku.

Zdaniem Mayorkasa, który był w piątek w Teksasie, czas pozostawania dzieci w areszcie spadł ze średnio 139 godzin do 24. Ministerstwo przypisuje to usprawnieniom podczas załatwiania formalności oraz usunięciu barier, które uniemożliwiały umieszczanie dzieci u krewnych i sponsorów.

“Administracja Biden-Harris odziedziczyła zdemontowany system pełen chaosu i okrucieństwa” – argumentował Mayorkas. Dodał, że jest “dumny” z ogromnego postępu, jakiego dokonano w reformowaniu systemu.

(PAP, Inf. wł.)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2123108482 views

REKLAMA

REKLAMA

2123108499 views

REKLAMA

REKLAMA

2124904819 views

REKLAMA

2123108509 views

REKLAMA

2123108515 views

REKLAMA

2123108519 views