REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Petycja w sprawie ułaskawienia Edwarda Snowdena

Petycja w sprawie ułaskawienia Edwarda Snowdena

-

Już ponad 22 tys. Amerykanów podpisało się pod petycją z żądaniem niezwłocznego ułaskawienia Edwarda Snowdena, który ujawnił informacje o supertajnym programie inwigilacji elektronicznej prowadzonym przez amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa (NSA).

NSA logo fot. NSA
NSA logo fot. NSA

REKLAMA

Petycja została umieszczona na portalu Białego Domu w niedzielę. “Edward Snowden jest bohaterem narodowym i powinien zostać niezwłocznie w pełni ułaskawiony” – głosi tekst petycji, w której podkreśla się następnie, że ułaskawieniem powinny być objęte “wszelkie przestępstwa, które (Snowden) popełnił lub mógł popełnić, ujawniając tajne programy inwigilacji NSA”.

Jeśli pod petycją podpisze się elektronicznie do 9 lipca 100 tys. osób, Biały Dom przeanalizuje ją. NSA zażądała śledztwa w związku z ujawnieniem tajnych programów. Snowden przebywa w Hongkongu. Jest byłym pracownikiem CIA, a ostatnio pracował dla amerykańskiej firmy Booz Allen Hamilton, świadczącej usługi dla amerykańskiego resortu obrony – ujawnił dziennik “Guardian” na prośbę Snowdena.

On sam nie wyklucza, że poprosi o azyl na Islandii, ponieważ rząd tego kraju jest znany z zaangażowania na rzecz obrony wolności w internecie.

(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli pod petycją podpisze się elektronicznie do 9 lipca 100 tys. osób, Biały Dom przeanalizuje ją, przekaże ekspertom, po czym wystosuje oficjalną odpowiedź.NSA zażądała śledztwa w związku z ujawnieniem tajnych programów. Snowden przebywa w Hongkongu. Jest byłym pracownikiem CIA, a ostatnio pracował dla amerykańskiej firmy Booz Allen Hamilton, świadczącej usługi dla amerykańskiego resortu obrony – ujawnił dziennik “Guardian” na prośbę Snowdena.On sam nie wyklucza, że poprosi o azyl na Islandii, ponieważ rząd tego kraju jest znany z zaangażowania na rzecz obrony wolności w internecie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks