REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPerswazja rodziny i lekarzy najczęściej skłania Amerykanów do szczepień

Perswazja rodziny i lekarzy najczęściej skłania Amerykanów do szczepień

-

Około jedna piąta Amerykanów, którzy w styczniu wahali się lub byli przeciwni szczepieniu przeciwko Covid-19 w czerwcu zmieniła zdanie. Według sondażu Kaiser Family Foundation (KFF) do szczepienia skłoniła ich rodzina, przyjaciele lub lekarze.

Według sondażu z pragnących się zaszczepić dokonało tego 92 proc., a z zamierzających poczekać 54 proc. 8 proc. osób, które w styczniu były niezdecydowane, powiedziało w czerwcu, że definitywnie nie wezmą zastrzyku przeciw koronawirusowi.

REKLAMA

„Spośród tych, którzy zdecydowali się na szczepionkę po początkowych wątpliwościach, mniej więcej połowa stwierdziła, że przekonało ich coś, czego się dowiedzieli lub usłyszeli, a 36 proc. ktoś, z kim rozmawiali. Jedna czwarta osób, które zaszczepiły się po wahaniu, stwierdziła, że uspokoił je widok innych osób zaszczepionych bez skutków ubocznych” – podkreśla telewizja CNN.

Jedna z kobiet mówiła CNN, że o bezpieczeństwie szczepionki przekonało ją zaszczepienie się prezydenta Joe Bidena. Mężczyzna z Kolorado na którego powołuje się fundacja KFF twierdzący najpierw, że zaszczepi się tylko wtedy, gdy będzie to konieczne, pobrał dawkę, kiedy sam sprawdził, że „niektóre z pogłosek o skutkach ubocznych nie były prawdziwe”

„Inni, którzy ostatecznie zdecydowali się na szczepionkę, powoływali się na naciski ze strony rodziny i przyjaciół (8 proc.) oraz pragnienie bezpiecznego odwiedzenia bliskich (3 proc). Zapewnienia i zalecenia lekarzy oraz pracowników służby zdrowia odegrały rolę w przypadku 11 proc.” – wylicza CNN.

Jak wynika z sondażu, około jedna piąta dorosłych, którzy nadal nie są zaszczepieni, wymienia skutki uboczne jako główny powód. Inni wciąż nie są pewni tego czy szczepionki są bezpieczne lub nie widzą z tego korzyści. Jedna dziesiąta Amerykanów w dalszym ciągu czeka, aby zobaczyć, jak pobranie dawki zadziała na innych, zanim podejmie decyzję.

Zgodnie z danymi Mayo Clinic 21 lipca ponad 49 proc Amerykanów w wieku 12 lat lub starszych było w pełni zaszczepionych. Wskaźniki szczepień pozostają niebezpiecznie niskie w stanach Alabama, Missisipi i Arkansas, które należą też do najgorszych w kraju pod względem odsetka zachorowań na koronawirusa. (PAP, inf. wł.)

REKLAMA

2119137488 views

REKLAMA

2119137582 views

REKLAMA

REKLAMA

2120933936 views

REKLAMA

2119137651 views

REKLAMA

2119137710 views

REKLAMA

2119137755 views